REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020
.

. (fot. Pixabay CC0)

O 38 procent wzrosła ilość bezkontaktowych dostaw w okresie pandemii koronawirusa w porównaniu do czasu przed nią. Z kolei o 23 proc. Zwiększyło się wykorzystanie kas samoobsługowych.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Dane pochodzą z badań Salesforce Research Consumer i Salesforce Workforce Research. Ponadto o 37 proc. wzrosła liczba płatności elektronicznych. Ma to przede wszystkim związek ze wzrostem o 23 proc. zakupów przez Internet do odbioru osobistego w sklepie oraz wzrostem o 20 proc. w segmencie subskrypcji usług.

Handel elektroniczny jest niewątpliwym „zwycięzcą” w trudnych czasach. Tradycyjny handel odniósł spore straty. Jak podaje Salesforce Q1 Shopping Index z 2020 r. ogólna sprzedaż detaliczna w USA spadła w marcu o 8,7 proc. w stosunku do ubiegłego roku (w Polsce według GUS zmniejszyła się w tym czasie o 9 proc. rok do roku). Natomiast handel elektroniczny w tym czasie wzrósł średnio o 20 proc., a w okresie od początku pandemii do końca marca zakupy w sklepach internetowych wzrosły o 200 proc.

Co istotne, największym powodzenie wśród klientów cieszyła się opcja zakupów w sieci z odbiorem w fizycznym sklepie. Detaliści oferujący zakupy online i odbiór w tym systemie osiągnęli największe wzrosty przychodów z e-commerce w czasie pandemii. Według danych z Salesforce Shopping Index w I kwartale br. sklepy oferujące model zakupów z opcją odbioru w sklepie zwiększyły sprzedaż o 27 proc., w porównaniu do 13 proc.wzrostu sklepów nieoferujących takiego rozwiązania.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
REKLAMA
do góry strony