REKLAMAEuroShop_banner główny_styczeń/luty 2020

(fot. materiały prasowe, Spar Polska)

Zysk netto spółki Spar Polska zmalał z 671 tys. zł w 2017 r. do 190 tys. zł w roku ubiegłym. W tym samym okresie wzrosły natomiast przychody z podstawowej działalności spółki.

REKLAMA

W 2018 r. przychody z działalności podstawowej Spar Polska wyniosły ok. 41,16 mln zł, a rok wcześniej kształtowały się na poziomie 38,67 mln zł. Oznacza to wzrost o niecałe 2,5 mln zł, czyli o 6,4 proc.

Spółka kontrolowana przez Bać-Pol (w którym trwa postępowanie sanacyjne) utrzymała podobny poziom zysku z działalności operacyjnej, co przed rokiem. Wyniósł on 997 tys. zł wobec 1,01 mln zł rok wcześniej. W górę o 182 proc. poszybowały natomiast zyski Spar Polska ze sprzedaży. Wyniosły 2,89 mln zł, a rok wcześniej jedynie 1,02 mln zł.

- Wzrost ilości sklepów działających w sieci Spar oraz intensywne działania handlowe spowodowały wypracowanie w 2018 r. prawie trzykrotnie większego zysku na sprzedaży w porównaniu do roku ubiegłego oraz, w konsekwencji, wypracowanie zysku brutto na poziomie 634 tys. zł - tłumaczy zarząd Spar Polska w sprawozdaniu finansowym spółki.

W czerwcu 2018 r. nadzwyczajne walne zgromadzenie Spar Polska podjęło decyzję o przeznaczeniu 617 tys. zł z zysku netto za wcześniejszy rok na wypłatę dywidendy. Pozostałe 54 tys. zł z zysku przeznaczono na kapitał zapasowy.

W ubiegłym roku w Spar Polska wzrosły koszty wynagrodzeń, do 6,12 mln zł w porównaniu z 4,58 mln zł rok wcześniej.

Na koniec 2018 r. spółka Spar Polska zatrudniała 80 osób.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~GB 1 6 miesięcy temuocena: 50% 

  Się chłopcy bawią ... Co wzrosło na marżach poszło na wypłaty... Ciekaw jestem por kosztów zarządu :) I te zyski na sprzedaży - wzrost sprzedaży o 2,5 miliona a zysku o 1,9? To ja przepraszam ale coś tu nie gra - albo wcześniej piniondz ciekł albo to odbicie zdechłego kota i zobaczymy , o ile będzie sparowi dane złożyć sf za 2019 , ciekawe korekty

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony