REKLAMAATLANTA POLAND (BAKAL SOFT) - Baner Główny - 31.01 - 29.02.2020
Bartłomiej Górzny, Head Of Business Poland - Ukraine - Baltics w firmie TCC

Bartłomiej Górzny, Head Of Business Poland - Ukraine - Baltics w firmie TCC (materiały prasowe)

Strona 3 z 4
REKLAMAPREMIUM ROSA - Belka w artykułach - 19.02. - 04.03

Wrócę teraz do tego co pan powiedział o wojnie cenowej i o tym, że operatorzy detaliczni szukają sposobów na wyjście ze spirali promocyjnej. W jaki sposób sieci starają się uporać z tym problemem, gdzie szukają nowych rozwiązań i jak one wyglądają? Widzimy kampanie typu: wielopaki, 3 w cenie 2, kup 1 drugi dostaniesz za pół ceny lub za 1 grosz, czy to jest ten kierunek?

Promocje i agresywna polityka cenowa są nieodłącznym elementem handlu detalicznego. Wywodzi się to z pierwotnej potrzeby człowieka – czyli zdobywania, które przekształciło się w targowanie się i „polowanie” na najlepsze okazje. Ze względu na prostotę tego typu rozwiązań, a co za tym idzie – łatwość ich skopiowania, możemy spodziewać się z jednej strony coraz agresywniejszych promocji, ale z drugiej strony – coraz oryginalniejszych pomysłów, z uwzględnieniem cross-sellingu, marek własnych, linii produktowych przygotowanych na wyłączność danej sieci. Będzie to kolejny element wyróżniający na rynku i oferujący konsumentowi coś wyjątkowego i unikalnego.

Coraz większe znaczenie dla klientów ma tzw. „shopping experience”.

To prawda. Coraz częściej oczekujemy czegoś więcej od sklepu, w którym robimy zakupy. Ważne staje się dla nas to, jak sklep wygląda i czy dobrze się w nim czujemy, czy zakupy nas nie męczą, czy układ sklepu jest przyjazny. To właśnie tzw. „shopper experience”, który składa się z ważnych dla konsumenta elementów, które mogą przełożyć się na to czy zostanie w danym sklepie i czy wróci tu ponownie. Dlatego wiele sieci handlowych zaczyna przykładać do tego coraz większą wagę. Dobrym przykładem są piekarnie, wędzarnie czy cukiernie wewnątrz marketu albo kąciki zabaw dla dzieci, kasy priorytetowe, specjalnie zaaranżowane sekcje z alkoholami, czy  produktami kuchni świata. To wszystko ma przyciągnąć klientów, sprawić by pozostali w sklepie dłużej oraz wrócili na kolejne zakupy.

„Shopper experience” to też sposób w jaki postrzegana jest dana marka, z czym kojarzy się klientowi i co sprawia, że z wachlarza możliwości decyduje się właśnie na nią. Duże znaczenie ma również to czy i w jaki sposób dana marka dba o stałych klientów – jak mówi im „dziękuję”. Niestety wielu detalistów wciąż ma z tym problem.

A gdzie „jutro” przesunie się pole bitwy?

Z pewnością istotna „walka” odegra się na polu wielokanałowości sprzedaży. Sieci handlowe z liczną siecią placówek będą musiały przygotować się na lawinowy wzrost sprzedaży online. Fundamentalne pytanie, na które należy sobie odpowiedzieć to jak w dobie rewolucji technologicznej utrzymać placówki handlowe?

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony