REKLAMAMLEKOVITA - Święta Mascarpone/Twaróg - Baner Główny (08-13.12.2019)
Nowy magazyn logistyczny firmy QSL Polska w Błoniu pod Warszawą

Nowy magazyn logistyczny firmy QSL Polska w Błoniu pod Warszawą (materiały prasowe, QSL Polska)

Specjalizująca się w logistyce żywności firma QSL Polska otwiera nowy magazyn w podwarszawskim Błoniu. Okolice Błonia stają się jednym z najważniejszych hubów magazynowych w Polsce.

REKLAMAIteCom - Przepisomat (Święta) - Belka w artykułach (01-10.12.2019)

– Rozwijamy się niezwykle dynamicznie w całej Europie, także w Polsce. W tym roku obchodzimy trzecią rocznicę naszej operacji i pojawiła się potrzeba otworzenia nowego magazynu. Złożył się na to zarówno rozwój naszych dotychczasowych klientów, jak i rozpoczęcie współpracy z nowymi – tłumaczy Agnieszka Sałek, dyrektor ds. handlowych w QSL Polska.

Firma QSL, działająca w sektorze logistyki dla branży spożywczej, wynajmuje w Europie łącznie 163 magazyny o łącznej powierzchni ponad 3,3 mln mkw. na terenie 9 krajów. Obecnie w Polsce dysponuje dwoma magazynami i trzema centrami cross-dock (przeładunkowymi), obecnie rozbudowuje się w ramach parku P3 Błonie.

– Nowa lokalizacja znajduje się w pobliżu naszego obecnego magazynu. To nowoczesny budynek o powierzchni operacyjnej 9 tys. mkw., z trzema strefami składowania: magazyn suchy bez kontroli temperatury , chłodnia z przedziałem temperaturowym 1-4 stopnia C i mrożnia z przedziałem temperaturowym -18 - -24 st. C. Dodatkowo będziemy tam mieli dużą przestrzeń biurową z pomieszczeniami biurowymi, ale również socjalnymi dla naszych pracowników – zapowiada Agnieszka Sałek.

Dotychczas firma QSL wynajmowała w parku P3 Błonie 6 tys. mkw. W nowej większej powierzchni ponad 4 tys. mkw. zajmie chłodnia i mroźnia. Blisko 0,5 tys. mkw. zajmie powierzchnia biurowa.

– Magazyn w Błoniu będzie naszym największym magazynem. Równie nowoczesne centrum znajduje się w Sosnowcu o powierzchni 7 tys. mkw. Z magazynu w Błoniu będziemy obsługiwali obszar Polski Centralnej i Północnej. Dodatkowo także klientów zagranicznych, z krajów nadbałtyckich, Kazachstanu, Armenii, i na południe od Polski, czyli Czechy, Słowację, Węgry, Rumunię – wymienia dyrektor ds. handlowych w QSL Polska.

QSL zapowiada, że zamierza zwiększyć liczbę pojazdów. – W tym roku planujemy rozszerzenie naszej floty samochodowej. Będą to samochody zarówno typu Daily przystosowane do obsługi klientów w ścisłych centrach miast, jak i samochody wielopaletowe przystosowane do transportu po całej Polsce – wskazuje Agnieszka Sałek.

QSL Polska obsługuje wiodące na rynku sieci kawiarń i restauracji, m.in. Starbucks, Burger King, KFC, Pizza Hut i Bobby Burger.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony