REKLAMAHELIO - NATURA - BANER GŁÓWNY (17-23.02.2020)

(fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Strona 2 z 3
REKLAMAPREMIUM ROSA - Belka w artykułach - 19.02. - 04.03

Jak twierdzą, nie zostali poinformowani przez Spar Polska o utracie licencji głównej na logo Spar w Polsce i w dalszym ciągu pobierano od nich opłatę franczyzową z tytułu korzystania z szyldu. Wskazują też na zamknięcie dystrybucji z Bać-Polu "z dnia na dzień", co - ich zdaniem - doprowadziło do "olbrzymich problemów z zatowarowaniem przed świętami".

Rada Franczyzobiorców napisała w liście, że docierają do niej informacje o dużym zadłużeniu Spar Polska "wobec wykonawców i z tytułu najmu". Ponadto stwierdziła, że franczyzobiorcy namawiani byli "do podpisywania niekorzystnych umów" z firmą oferującą benefity pracownicze. Kolejne zarzuty pod adresem zarządu Spar Polska dotyczą "likwidacji programów lojalnościowych" (Spar wprowadził niedawno nowy program lojalnościowy - red.) oraz problemów z dostępnością produktów marek Spar i Lubię (marka własna Bać-Polu). To tylko niektóre z opisanych w liście zarzutów.

- Powyższe fakty dotykały każdego z franczyzobiorców i w coraz większym stopniu zagrażały egzystencji naszych biznesów. Niestety, pomimo kilku inicjatyw ze strony franczyzobiorców, Leszek Bać albo nie przychodził na umówione spotkania, albo dążył do wykluczenia ze spotkań części franczyzobiorców - czytamy w liście. - Żadna z propozycji rozwiązania powyższych problemów przedstawiona przez franczyzobiorców nie została zaakceptowana - dodano.

Jak twierdzą autorzy listu do franczyzobiorców sieci Spar, w trakcie jednego ze spotkań "Leszek Bać powiedział, że jego firma ma miliard obrotu, a nasze średnio tylko 3 miliony i to on zna się na prowadzeniu biznesu - tym stwierdzeniem pokazał nam nasze miejsce".

- Nie wyobrażamy sobie dalszej przyszłości związanej z firmą Spar Polska, w której od lat jesteśmy tak traktowani - podkreślają autorzy listu. Zwracają też uwagę na fragment jednego z pism Leszka Bacia, w którym biznesmen zapewnia, że Spar Polska rozmawia z potencjalnym inwestorem notowanym na GPW, bez wskazania o kogo chodzi. Ich zdaniem tajemniczym inwestorem jest Eurocash, co miałoby oznaczać, że - w przypadku przejęcia sieci Spar - sklepy najprawdopodobniej musiałyby zmienić się na Delikatesy Centrum, Euro Sklep, Groszek, albo wywiesić inny szyld z portfolio Eurocashu.

W piśmie pojawia się też stwierdzenie, że "ostatnie wydarzenia i bezpodstawne oskarżenia wobec Rady Franczyzobiorców dowodzą, że model działania Spar Polska to w żadnym wypadku model partnerski, lecz model oparty na znacznej przewadze siły franczyzodawcy nad franczyzobiorcą, co zostało zawarte w umowie franczyzowej, której zapisy Spar Polska skrzętnie wykorzystuje w obecnej sytuacji".

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 66

 • 54
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 10
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (21)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Lubię Spar 21 9 miesięcy temuocena: 100% 

  ~Marek myśle że w końcu ktoś wprowadzi do nas doświadczenie, jeśli w tylu krajach im się udało to dlaczego nie u nas? Mieszkałem wiele lat w Irlandii i te sklepy to była padaka, i nagle coś się zmieniło. Życzę tego w Polsce bo teraz to nie jest Irlandia

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~niznik 20 9 miesięcy temuocena: 83% 

  a co do zaoferowania ma Bać piłkę do golfa???,człowieku odpuść !

  oceń komentarz
 • ~Marek 19 9 miesięcy temuocena: 40% 

  Na dziś Spar z RPA nie ma nic do zaoferowania , żadnych warunków handlowych , żadnej logistyki żadnego planu działań w Polsce i walki z konkurencja ich przedstawiciele opowiadają tylko ze będziemy wchodzić do Polski mamy licencje ale fakt jest taki ze ich planowane wejście do Polski odbywa się na bardzo kontrowersyjnych zasadach, spory sądowe z LB działania mało permanentne.PiP niby chcą kupić ale długi Sanacyjne i te obecne są tak duże ze nie chcą i regulować ani restrukturyzować narazie podpisali list intencyjny i żadnej transakcji wierzącej nie ma, bo ten fakt fundusz CP musiał by publicznie ogłosić ,zgłoszenia do Uokiku nie ma jest tylko latanie przedstawicieli po producentach i właścicielach lokali w galeriach gdzie jest PIP

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Maciejw 18 9 miesięcy temuocena: 50% 

  Przejdźcie do stokrotki. Ja tam przeszedłem i polecam, najlepsza franczyza.

  oceń komentarz
 • ~briajan.trejsi 17 9 miesięcy temuocena: 100% 

  Jak byłem mały , tez byłem z RPA ! Jak dorosłem , przeniosłem RPA do Polski ! Można , można !

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lubię SPAR 16 9 miesięcy temuocena: 89% 

  Prawda jest taka że każdy gra do swojej bramki, Franczyzobiorcy do swojej-i dobrze bo walczą o swoją przyszłość, przyszłość swoich firm i rodzin..L.Bać robił tak samo... Szkoda że nie osiągneliście razem tego co mówi hasło SPAR "wszyscy korzystamy na wzajemnej współpracy ". I najbardziej szkoda że kończy się to w taki sposób... Sądy itp

  oceń komentarz
 • ~JanekK 15 9 miesięcy temuocena: 28% 

  Nagle płaczecie koledzy i koleżanki ze sklepów, że program Wam zamknęli. Przecież weszło RODO, a mieliśmy program lojalnościowy ze starego wrocławskiego jeszcze Spara. Ja tam się cieszę, że zamknąłem, przecież wszyscy wiemy, że to był stary dom, którego gorzej remontować niż postawić nowy, a wolę to niż kary od naszego kochanego państwa. A jak już się nakręcicie, to sami zapominacie co mówiliście - najpierw program za drogi , bo trzeba oddać z marży na klienta a potem źle, że nie ma, choć mieliśmy spokój z RODO. Eh.

  oceń komentarz
 • ~dawid 7 14 9 miesięcy temuocena: 33% 

  już pora żeby sztandar wyprowadzić...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~BBB 13 9 miesięcy temuocena: 75% 

  Panie LB, o jakie złamanie przepisów umowy o zwalczanie nieuczciwej konkurencji Panu chodzi?... A czy do dobrych praktyk uczciwej konkurencji zalicza się wyzysk FB - większość sieci franczyzowych przecież na takich praktykach się dorobiła. Ludzie zrozumcie, że tak dłużej się już nie da. Nikogo na ten wyzysk nie stać. Tymi działaniami doprowadzacie do ogromnych ludzkich nieszczęść - To jest model biznesowy? Dostawcy też często są ofiarami tego systemy, bo jak sklep zbankrutuje, to dostawca nie otrzyma zapłaty za towar, a właściciel lokalu pieniędzy za najem... Ileż tak można się oszukiwać, to powinien być kres tych oszustw....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Przemo 12 9 miesięcy temuocena: 100% 

  Tzw. "przychylni" zawsze będą na swoje interpretować wszystko - zmienią głupi kontakt na stronie na formularz jak większość praktykuje, to też dorobią do tego historię jaka im odpowiada. Ludzie, bądźcie poważni, to nie przedszkole.

  oceń komentarz
 • ~jola.wystarczy.... 11 9 miesięcy temuocena: 40% 

  Tak potwierdzam!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wystarczy.....wstydu oszedz 10 9 miesięcy temuocena: 50% 

  wszystkie szczury uciekają z tonącego okrętu na stronie spar.pl zniknęły już wszystkie nazwiska kontaktowe,poza siostrą Leszka dobre Leszku czy już wszyscy cię opuścili ???? ,ale dział franczyzy działa ehhh żałosne siostra ratuje brata dobre żenada!,

  Edytowany: 9 miesięcy temu

  oceń komentarz
 • ~Franek 9 9 miesięcy temuocena: 50% 

  Dlaczego redakcja nie autoryzuje komentarzy na temat Piotra i Pawła?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nieważne 8 9 miesięcy temuocena: 100% 

  Może niech prokurator przyjrzy się w jaki sposób hurtownie Bać Polu przeszły do spółek o kapitale 5 tys PLN. Ktoś powinien odpowiadać za zaistniałą sytuację. Spółka jest w ogromnych tarapatach przez nieudolność prezesa, jego ignorancję i opieszałość.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Franek 7 9 miesięcy temuocena: 100% 

  W Piotrze i Pawle tez jest bardzo ciekawie chodź sytuacja i traktowanie franczyzobiorców bardzo podobne jak u LB przez Zarząd PIP i Fundusz CP ( zastraszanie itp) to wizja biznesu w trochę inna stronę!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~philipe 6 9 miesięcy temuocena: 83% 

  Pana Leszka zgubiła pycha będąca wynikiem sukcesu.

  oceń komentarz
 • ~sami swoi 5 9 miesięcy temuocena: 58% 

  LECH SKOŃCZ WAŚĆ WSTYDU OSZCZĘDŹ DAJ ŻYĆ INNYM, NIE NISZCZ INNYCH PRZEDSIĘBIORSTW, SWOIM DZIAŁANIEM NISZCZYSZ JE

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Franek 86 4 9 miesięcy temuocena: 89% 

  Rada Franczyzowa mówi prawdę i tylko prawdę. My franczyzobiorcy stoimy za nimi murem!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~8+2 3 9 miesięcy temuocena: 100% 

  Romans Bacia z Eurocashem jest już znany od dawna. Z tego co widzę to jego upartość doprowadzi do zniknięcia Bać-Polu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Przedsiębiorca 2 9 miesięcy temuocena: 100% 

  Wreszcie zdanie osób najważniejszych w tym całym sporze, tych którzy tworzą sieć - franczyzobiorców. Cały czas do tej pory ze strony Leszka B tylko Ja, Ja i jeszcze raz Ja... Dla niego nikt inny się nie liczy...

  oceń komentarz
 • ~klakier 1 9 miesięcy temuocena: 100% 

  brawo Sparowcy, w końcu ktoś zaczął walczyć z tym wyzyskiem sieci franczyzowych. W DC to by nie przeszło też nie da się z nimi rozmawiać

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony