REKLAMAHELIO - NATURA - BANER GŁÓWNY (17-23.02.2020)

(fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Strona 3 z 3
REKLAMANutrend - Belka w artykułach - Baner nr 1 (28.01 - 29.02.2020)

Zarząd Spar Polska, czyli dotychczasowego operatora sieci Spar w naszym kraju, poproszony o komentarz przez portal wiadomoscihandlowe.pl "zaprzecza informacjom zawartym w liście". - Jest to kolejny element działań podejmowanych przeciwko spółce Spar Polska w celu wrogiego przejęcia przedsiębiorstwa Spar Polska i/lub licencji na organizowanie sieci Spar na terenie Polski - napisano.

Spar Polska twierdzi, że docierają do niego "informacje o podejmowaniu działań zabronionych polskim prawem przez osoby powołujące się na współpracę ze Spar Group z siedzibą w RPA, a w szczególności polegające na nakłanianiu naszych franczyzobiorców do rozwiązania umów franczyzowych zawartych ze Spar Polska i zawarcia umów franczyzowych z podmiotem trzecim, w zamian za obiecane korzyści majątkowe".

- Jako zarząd Spar Polska nie możemy na takie działania pozwolić - czytamy w komentarzu przesłanym naszej redakcji. Zdaniem firmy, mamy w tym wypadku do czynienia ze złamaniem przepisów ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Ponadto Spar Polska powołuje się na artykuły kodeksu karnego dotyczące m.in. wykorzystywania informacji pozyskanej w związku z wykonywaną pracą wbrew przyjętym zobowiązaniom, oraz nadużycie udzielonych uprawnień połączonego z przyjęciem korzyści majątkowej lub jej obietnicy. Zarząd firmy ostrzega też, że udzielanie pomocy podmiotom prowadzącym takie działania "również może być zakwalifikowane jako czyn zabroniony".

W komentarzu przesłanym przez Spar Polska czytamy też, że w Polsce oraz w innych krajach zostały już wszczęte "postępowania przeciwko osobom podejmującym powyżej opisane działania". Jako przykład firma podaje wszczęcie przez rzeszowską prokuraturę rejonową śledztwa po tym, jak Spar Polska złożyło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Zarząd Spar Polska jest zdania, że główna umowa licencyjna zawarta ze Spar International z Amsterdamu wciąż obowiązuje. Polski operator podkreśla, że każda ze stron umowy miała i ma prawo do rozwiązania współpracy za wieloletnim okresem wypowiedzenia, "natomiast wyraźnie zaznaczyć należy, że nie zaistniały żadne okoliczności uprawniające Spar International do rozwiązania głównej umowy licencyjnej ze skutkiem natychmiastowym". Spar International oraz Spar Group oczywiście z taką interpretacją się nie zgadzają.

- Opisane wydarzenia w żaden sposób nie wpływają na funkcjonowanie sieci Spar na terenie Polski prowadzonej przez Spar Polska - zapewnia rzeszowski operator.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 66

 • 54
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 10
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (21)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Lubię Spar 21 9 miesięcy temuocena: 100% 

  ~Marek myśle że w końcu ktoś wprowadzi do nas doświadczenie, jeśli w tylu krajach im się udało to dlaczego nie u nas? Mieszkałem wiele lat w Irlandii i te sklepy to była padaka, i nagle coś się zmieniło. Życzę tego w Polsce bo teraz to nie jest Irlandia

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~niznik 20 9 miesięcy temuocena: 83% 

  a co do zaoferowania ma Bać piłkę do golfa???,człowieku odpuść !

  oceń komentarz
 • ~Marek 19 9 miesięcy temuocena: 40% 

  Na dziś Spar z RPA nie ma nic do zaoferowania , żadnych warunków handlowych , żadnej logistyki żadnego planu działań w Polsce i walki z konkurencja ich przedstawiciele opowiadają tylko ze będziemy wchodzić do Polski mamy licencje ale fakt jest taki ze ich planowane wejście do Polski odbywa się na bardzo kontrowersyjnych zasadach, spory sądowe z LB działania mało permanentne.PiP niby chcą kupić ale długi Sanacyjne i te obecne są tak duże ze nie chcą i regulować ani restrukturyzować narazie podpisali list intencyjny i żadnej transakcji wierzącej nie ma, bo ten fakt fundusz CP musiał by publicznie ogłosić ,zgłoszenia do Uokiku nie ma jest tylko latanie przedstawicieli po producentach i właścicielach lokali w galeriach gdzie jest PIP

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Maciejw 18 9 miesięcy temuocena: 50% 

  Przejdźcie do stokrotki. Ja tam przeszedłem i polecam, najlepsza franczyza.

  oceń komentarz
 • ~briajan.trejsi 17 9 miesięcy temuocena: 100% 

  Jak byłem mały , tez byłem z RPA ! Jak dorosłem , przeniosłem RPA do Polski ! Można , można !

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lubię SPAR 16 9 miesięcy temuocena: 89% 

  Prawda jest taka że każdy gra do swojej bramki, Franczyzobiorcy do swojej-i dobrze bo walczą o swoją przyszłość, przyszłość swoich firm i rodzin..L.Bać robił tak samo... Szkoda że nie osiągneliście razem tego co mówi hasło SPAR "wszyscy korzystamy na wzajemnej współpracy ". I najbardziej szkoda że kończy się to w taki sposób... Sądy itp

  oceń komentarz
 • ~JanekK 15 9 miesięcy temuocena: 28% 

  Nagle płaczecie koledzy i koleżanki ze sklepów, że program Wam zamknęli. Przecież weszło RODO, a mieliśmy program lojalnościowy ze starego wrocławskiego jeszcze Spara. Ja tam się cieszę, że zamknąłem, przecież wszyscy wiemy, że to był stary dom, którego gorzej remontować niż postawić nowy, a wolę to niż kary od naszego kochanego państwa. A jak już się nakręcicie, to sami zapominacie co mówiliście - najpierw program za drogi , bo trzeba oddać z marży na klienta a potem źle, że nie ma, choć mieliśmy spokój z RODO. Eh.

  oceń komentarz
 • ~dawid 7 14 9 miesięcy temuocena: 33% 

  już pora żeby sztandar wyprowadzić...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~BBB 13 9 miesięcy temuocena: 75% 

  Panie LB, o jakie złamanie przepisów umowy o zwalczanie nieuczciwej konkurencji Panu chodzi?... A czy do dobrych praktyk uczciwej konkurencji zalicza się wyzysk FB - większość sieci franczyzowych przecież na takich praktykach się dorobiła. Ludzie zrozumcie, że tak dłużej się już nie da. Nikogo na ten wyzysk nie stać. Tymi działaniami doprowadzacie do ogromnych ludzkich nieszczęść - To jest model biznesowy? Dostawcy też często są ofiarami tego systemy, bo jak sklep zbankrutuje, to dostawca nie otrzyma zapłaty za towar, a właściciel lokalu pieniędzy za najem... Ileż tak można się oszukiwać, to powinien być kres tych oszustw....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Przemo 12 9 miesięcy temuocena: 100% 

  Tzw. "przychylni" zawsze będą na swoje interpretować wszystko - zmienią głupi kontakt na stronie na formularz jak większość praktykuje, to też dorobią do tego historię jaka im odpowiada. Ludzie, bądźcie poważni, to nie przedszkole.

  oceń komentarz
 • ~jola.wystarczy.... 11 9 miesięcy temuocena: 40% 

  Tak potwierdzam!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wystarczy.....wstydu oszedz 10 9 miesięcy temuocena: 50% 

  wszystkie szczury uciekają z tonącego okrętu na stronie spar.pl zniknęły już wszystkie nazwiska kontaktowe,poza siostrą Leszka dobre Leszku czy już wszyscy cię opuścili ???? ,ale dział franczyzy działa ehhh żałosne siostra ratuje brata dobre żenada!,

  Edytowany: 9 miesięcy temu

  oceń komentarz
 • ~Franek 9 9 miesięcy temuocena: 50% 

  Dlaczego redakcja nie autoryzuje komentarzy na temat Piotra i Pawła?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nieważne 8 9 miesięcy temuocena: 100% 

  Może niech prokurator przyjrzy się w jaki sposób hurtownie Bać Polu przeszły do spółek o kapitale 5 tys PLN. Ktoś powinien odpowiadać za zaistniałą sytuację. Spółka jest w ogromnych tarapatach przez nieudolność prezesa, jego ignorancję i opieszałość.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Franek 7 9 miesięcy temuocena: 100% 

  W Piotrze i Pawle tez jest bardzo ciekawie chodź sytuacja i traktowanie franczyzobiorców bardzo podobne jak u LB przez Zarząd PIP i Fundusz CP ( zastraszanie itp) to wizja biznesu w trochę inna stronę!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~philipe 6 9 miesięcy temuocena: 83% 

  Pana Leszka zgubiła pycha będąca wynikiem sukcesu.

  oceń komentarz
 • ~sami swoi 5 9 miesięcy temuocena: 58% 

  LECH SKOŃCZ WAŚĆ WSTYDU OSZCZĘDŹ DAJ ŻYĆ INNYM, NIE NISZCZ INNYCH PRZEDSIĘBIORSTW, SWOIM DZIAŁANIEM NISZCZYSZ JE

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Franek 86 4 9 miesięcy temuocena: 89% 

  Rada Franczyzowa mówi prawdę i tylko prawdę. My franczyzobiorcy stoimy za nimi murem!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~8+2 3 9 miesięcy temuocena: 100% 

  Romans Bacia z Eurocashem jest już znany od dawna. Z tego co widzę to jego upartość doprowadzi do zniknięcia Bać-Polu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Przedsiębiorca 2 9 miesięcy temuocena: 100% 

  Wreszcie zdanie osób najważniejszych w tym całym sporze, tych którzy tworzą sieć - franczyzobiorców. Cały czas do tej pory ze strony Leszka B tylko Ja, Ja i jeszcze raz Ja... Dla niego nikt inny się nie liczy...

  oceń komentarz
 • ~klakier 1 9 miesięcy temuocena: 100% 

  brawo Sparowcy, w końcu ktoś zaczął walczyć z tym wyzyskiem sieci franczyzowych. W DC to by nie przeszło też nie da się z nimi rozmawiać

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA - Half Page (13-28.02.2020)
do góry strony