REKLAMAInpost - baner główny 14.08-14.09

HANDEL I DYSTRYBUCJA

 

8 lutego 2019, 13:50

Radosław Liberski, przez ostatnich kilkanaście lat związany z polskim oddziałem sieci Lidl, od początku roku zatrudniony jest w amerykańskiej dywizji sieci operującej z miasta Arlington w stanie Wirginia. W Lidl US objął stanowisko wiceprezesa i dyrektora finansowego, o czym poinformował za pośrednictwem LinkedIn.

REKLAMA
Radosław Liberski, były dyrektor finansowy Lidl Polska

Radosław Liberski, były dyrektor finansowy Lidl Polska (fot. LinkedIn)

Liberski w Lidl Polska pracował od 2002 roku do grudnia 2018 r. Przez wiele lat łączył rolę dyrektora finansowego ze stanowiskiem dyrektora HR, by w ostatnich latach skupić się tylko na tej pierwszej funkcji.

Przed dołączeniem do sieci Lidl, Liberski związany był polskim i niemieckim oddziałem KPMG, gdzie stawiał pierwsze kroki kariery. Wcześniej ukończył studia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz Europejskim Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.

Przypomnijmy, że Lidl wszedł na rynek amerykański latem 2017 r. Sieć w pierwszym etapie ekspansji w USA koncentruje się na wschodnim wybrzeżu. Aktualnie Lidl ma w Stanach Zjednoczonych ok. 65 dyskontów. Dla porównania, w Europie sieć dysponuje ponad 10 tys. placówek, z czego ok. 650 ulokowanych jest w Polsce.

Analitycy Fung Global Retail & Technology szacują, że Lidl może osiągnąć w tym roku w USA sprzedaż na poziomie 2 mld dolarów, a w 2020 r. - już 4 mld dolarów. Eksperci spodziewają się, że sieć do końca 2020 r. będzie miała co najmniej 330 sklepów w Stanach Zjednoczonych.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony