REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020

Rynek private label przechodzi dużą rewolucję, która może mocno wpłynąć na handel detaliczny w całym kraju w ciągu kilku lat. Obecnie funkcjonują dwa kierunki: pierwszy to tańsza alternatywa markowych produktów, drugi to rozwój produktów niosących dodatkowe wartości dla konsumenta – mówi serwisowi wiadomoscihandlowe.pl Rafał Bogucki, dyrektor sieci Sklep Polski.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

(fot. Sklep Polski)

Zdaniem Rafała Boguckiego marki własne to cały czas asortyment produktów, których główną wartością jest niższa cena. - Jednak widać już na rynku mocny nacisk konsumentów na jakość, odmienność, nie koniecznie klienci chcą tańszego odpowiednika od markowego. Przykładem mogą tutaj być produkty fit, wege czy produkty bezcukrowe – wskazuje dyrektor sieci Sklep Polski. - Dlatego właśnie większość sieci detalicznych z dużymi sukcesami wprowadza je pod marką własną. Chodzi o to, żeby sprostać zmieniającym się potrzebom konsumentów – dodaje.

Sklepy w pogoni za trendami konsumenckimi personalizują swoją ofertę, właśnie dzięki markom własnym, które przestają być utożsamiane z towarami gorszego sortu. - Jest wręcz przeciwnie, stają się one wyznacznikiem jakości. Dzięki produktom private label sklep może wyróżnić się na tle konkurencji – podkreśla ekspert.

- Produkty typu owoce morza, produkty z różnych regionów świata, danie gotowe w 5 minut bardzo często są kupowane przez klientów pod marką własną, gdyż nie ma ich u innych producentów, a konsument przychodzi do sklepu specjalnie właśnie po produkt private brand – zaznacza Rafał Bogucki. - Marki własne stały się innowacyjne, dzięki czemu potrafią rywalizować z markami dużych producentów. Dzięki nim sklepy dają sygnał, że chcą być jak najbliżej swoich klientów i ich potrzeb – podsumowuje.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony