REKLAMAMODERN-EXPO - Baner Główny (styczeń-luty 2020)
Magazyn Amazona

Magazyn Amazona (fot. archiwum)

Oczekiwany przez klientów Prime Day w Amazonie odbędzie się w tym roku z problemami. Pracownicy firmy w stanie Minnesota planują wstrzymanie się od pracy. W Polsce związki zawodowe rozpoczynają referendum strajkowe.

REKLAMA

Prime Day to akcja wymyślona aby podkręcić sprzedaż w gorszych sprzedażowo okresach. Wiąże się z promocjami dla abonentów pakietu Prime. Klienci płacą 13 dolarów miesięcznie, a w zamian mogą oczekiwać dostawy nawet tego samego dnia oraz dostępu do dodatkowych akcji promocyjnych. Szacuje się, że podczas Prime Day Amazon może sprzedać towary o wartości ponad 1 mld dolarów.

Sytuację komplikuje fakt, że na 16 lipca, czyli na pierwszy dzień Prime Day, amerykańscy pracownicy Amazona zaplanowali sześciogodzinny strajk. To właśnie wprowadzeniem abonamentu Prime zaniepokojeni są pracownicy zatrudnieni w magazynie w Minnesocie. Od dawna skarżyli się na presję w centrach obsługi Amazon, które pogorszyć może jeszcze jednodniowa wysyłka dla klientów Prime.

Również 16 lipca, we wszystkich magazynach Amazona w Polsce rozpoczyna się referendum strajkowe. Dotychczasowe negocjacje zmierzające do podwyżek pensji i poprawy warunków pracy nie przyniosły rezultatu. Związkowcy oczekiwali zwiększenia zarobków do 25 zł netto za godzinę oraz zawieszenia ocen pracowniczych. Referendum strajkowe w Amazonie ma potrwać do września, aby było ważne musi wziąć w nim, udział co najmniej połowa załogi.
 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~GodLord 1 6 miesięcy temu

  Trzeba tylko wziąć udział w referendum!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony