REKLAMAMLEKOVITA - Baner Główny (marzec 2019)

(fot. ŁR, wiadomoscihandlowe.pl)

W ofertach zatrudnienia mogą już przebierać pracownicy większości branż. Nowych miejsc pracy jest w nich zdecydowanie więcej niż likwidowanych – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

REKLAMAPURELLA - Batony BeRAW - Belka w artykułach (marzec 2019)

Jak wynika z danych GUS, w zeszłym roku w firmach zatrudniających co najmniej jedną osobę powstało prawie 700 tys. nowych miejsc pracy. Wiktor Wojciechowski, główny ekonomista Plus Banku, zauważa na łamach „Dziennika Gazety Prawnej”, że to przede wszystkim efekt dobrej koniunktury gospodarczej. Dzięki niej szybko rosło zapotrzebowanie zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym na towary i usługi z Polski.

Ekspert dodaje, że statystykę zawyżają przekształcenia umów cywilnoprawnych na kodeksowe umowy o pracę. W ten sposób pracodawcy chronili się przed ucieczką pracowników do konkurencji. Najwięcej nowych etatów pojawiło się w handlu, przemyśle i budownictwie.

Więcej w „Dzienniku Gazecie Prawnej”

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony