REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-30.06.2020)
Stacja paliw Orlen

Stacja paliw Orlen (fot. mat. prasowe)

Ceny paliw, jeszcze niedawno znacznie przekraczające 5 zł, obecnie gwałtownie spadają. Benzynę PB 95 można już kupić w cenie poniżej 4 zł, za litr. Najtańsze paliwa oferują stacje przy marketach E.Leclerci Auchan – ustaliła gazeta.pl.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

Na stacji przy hipermarkecie E.Leclerc w Zielonej Górze benzyna kosztuje tylko 3,67 zł. Warszawskie hipermarkety Auchan oferują paliwo po 3,75 zł.

Tak niskie ceny to skutek globalnego spadku cen surowca, spowodowanego m.in. wojną cenową pomiędzy Rosją a Arabią Saudyjską, a także drastycznym spowolnieniem światowej gospodarki, związanym z pandemią koronawirusa.

Ceny byłyby jeszcze niższe, gdyby nie silna deprecjacja złotego, z jaką mamy obecnie do czynienia. Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek zapewnia, że koncern maksymalnie obniża marże, a ponadto udało się optymalizować koszty produkcji.

Warto zaznaczyć, że na spadek cen wpływ miał także znaczny spadek popytu. Z powodu pozostawania większości osób w domach frekwencja tankujących jest nawet o połowę niższa niż zazwyczaj.  Od początku roku spadki te sięgają nawet 60 proc. To efekt koronawirusa i zamrożenia światowych gospodarek.

Czytaj więcej na stronie gazeta.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony