REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020

Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi zapowiedział podczas konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości powstanie narodowego holdingu o nazwie Polska Grupa Spożywcza. Jak wskazał, zadaniem tego podmiotu ma być "stabilizacja krajowego rynku rolnego".

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020
Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi

Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi (fot. M.Józefaciuk/Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0)

Podczas tego samego wydarzenia wiceminister rolnictwa Tadeusz Romańczuk zdradził, że formalnie Polska Grupa Spożywcza powołana zostanie do życia już w lipcu. To wtedy "zostanie zorganizowane pierwsze spotkanie, gdzie formalnie zawiąże się ten podmiot".

Przypomnijmy, że konsolidacja firm z sektora rolno-spożywczego, w których skarb państwa posiada udziały, zapowiadana jest już od wielu lat. Plany takie ma również rząd Mateusza Morawieckiego, jednak dotychczas nie udało się ich zrealizować.

Relacje medialne z konwencji programowej PiS wskazują, że nowy podmiot nazwany zostanie Polską Grupą Spożywczą. Jednak jeszcze kilka miesięcy temu mowa była o Krajowej Grupie Spożywczej i Państwowej Grupie Spożywczej. Niewykluczone zatem, że ostatecznie wybrana zostanie jedna z tych nazw.

Przypomnijmy, że w styczniu 2019 r. powstał zespół, którego zadaniem było opracowanie koncepcji utworzenia Krajowej Grupy Spożywczej. Podmiot ten dostał za zadanie przygotowanie rekomendacji dla ministra Ardanowskiego m.in. w zakresie tego, jakie firmy powinny wejść w skład narodowego holdingu spożywczego.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~HK 1 ponad rok temuocena: 100% 

  Czyli wracamy do rynku ręcznie sterowanego? Juz raz okazało się, że to bomba z opóźnionym zapłonem. Albo więc nie chodzi o rynek, tylko kolejne stanowiska dla kolegów, albo ktoś ma krótką pamięć, albo jest kompletnym dyletantem.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony