REKLAMADan Cake - Baner Główny (lipiec-sierpień 2018)

Ministerstwo Zdrowia wstrzymało prace legislacyjne nad regulacjami dotyczącymi sprzedaży leków w sklepach. Projekt w zaproponowanym kształcie nie będzie już procedowany - donosi rp.pl.

REKLAMADANONE - Danonki - Belka w artykułach (lipiec 2018r.)

(materiały prasowe, MZ)

Prace zostały wstrzymane w związku uwagami, jakie - do projektu rozporządzenia w sprawie kryteriów klasyfikacji produktów leczniczych, które mogą być dopuszczone do obrotu w placówkach obrotu pozaaptecznego oraz punktach aptecznych - przekazano w ramach konsultacji publicznych.

Jednym z powodów miał być fakt, że Polacy są w czołówce pod względem liczby spożywania leków bez recepty w Europie. Resort zdrowia chciał zmienić kryteria kwalifikacji leków, które będzie można sprzedawać w sklepach specjalistycznego zaopatrzenia medycznego oraz w sklepach ogólnodostępnych. Projekt dot. leków np. w sklepach czy na stacjach benzynowych krytykowali m.in. producenci medykamentów i handlowcy.

Źródło: rp.pl.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony