REKLAMAMLEKOVITA - Baner Główny (marzec 2019)

8 proc. podatku VAT, a nie 5 proc. powinien pobierać McDonald’s od posiłków serwowanych w swoich restauracjach. Przedsiębiorca musi zapłacić zaległą daninę z poprzednich lat – zapadł pierwszy wyrok NSA w głośnej sprawie, która dotyczy wielu restauratorów.

REKLAMAATLANTA - Bakal vintage - Belka w artykułach (marzec 2019)

(Fot.Pixabay)

O wyroku NSA pisze serwis businessinsider.pl. Sąd uznał, że stawka podatku na dania typu fast food powinna wynosić 8 proc. To zaskoczenie dla wielu przedsiębiorców, bo w poprzednich latach posiłki serwowane bez obsługi kelnerskiej (np. z dowozem do domu) były objęte 5 proc. stawką. Odkąd urzędy skarbowe wystawiają kary za stosowanie niższej stawki, do sądów trafiło wiele spraw. Orzeczenia były do tej pory sprzeczne, wyrok NSA może być drogowskazem.

Dla wielu przedsiębiorców z branży HoReCa może on oznaczać konieczność dopłaty zaległego podatku. To może spowodować wzrost cen w lokalach.

Jak podaje businessinsider.pl, resort finansów prowadzi prace nad uproszczeniem systemu stawek VAT i ich racjonalizacją.

Więcej na ten temat w serwisie businessinsider.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony