REKLAMAMODERN-EXPO - Baner Główny (styczeń-luty 2020)

HoReCa - rynek gastronomiczny

 

23 października 2019, 11:10

Co dziesiąty restaurator uważa, że przez zakaz niedzielnego handlu ma mniej klientów

Co dziesiąty restaurator uważa, że przez zakaz niedzielnego handlu ma mniej klientów (Fot.Pixabay)

Wśród restauratorów przeważa opinia, że zakaz handlu w niedziele nie wpłynął pozytywnie na obroty restauracji. Ewentualnie mogą być one inaczej rozłożone w poszczególnie dni tygodnia. Większość badanych nie zauważyła też wzrostu liczby klientów – wynika z wynika z najnowszego raportu „Polska na Talerzu 2019”, przygotowanego przez firmę Makro Cash & Carry Polska we współpracy z agencją badawczą IQS.

REKLAMA

Zdaniem 33 proc. właścicieli restauracji zakaz handlu w niedziele nie wpłynął na obroty lokalu, a 22 proc. uważa, że pozostały one na tym samym poziomie. Jest jednak dość liczna (23 proc.) grupa przedsiębiorców, którzy oceniają, że obroty ich lokalu wzrosły. Zdaniem 8 proc. respondentów obroty spadły, a aż 15 proc. potrafi oszacować, czy zakaz handlu w niedziele wpłynął na ich biznes.

Jeśli zaś chodzi o liczbę gości odwiedzających lokal, to 40 proc. właścicieli restauracji nie zauważyła, aby się ona zwiększyła lub zmniejszyła. 30 proc. uważa, że klientów jest więcej, a przeciwnego zdania jest 10 proc. Aż 20 proc. nie potrafi ocenić czy, a jeśli tak, to w jakim stopniu ograniczenie niedzielnego handlu wpłynęło na frekwencję w ich lokalu.

Raport „Polska na Talerzu 2019” przygotowano na podstawie badania przeprowadzonego metodą CAWI w kwietniu br. na próbie 100 respondentów – właścicieli i kierowników restauracji z bazy klientów Makro.
 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony