REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)
Robert Krzak, prezes Forum Polskiego Handlu

Robert Krzak, prezes Forum Polskiego Handlu (Archiwum Wiadomości Handlowych)

Forum Polskiego Handlu jeszcze nie wypracowało propozycji w sprawie zakazu handlu w niedziele. Jednak uważamy, że ludzie powinni mieć w tej sprawie prawo wyboru – przekonywał Robert Krzak, prezes Forum Polskiego Handlu, podczas 10. Kongresu Rynku FMCG.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Forum Polskiego Handlu nie ma jeszcze całkowicie ustrukturyzowanej propozycji w sprawie zakazu handlu w niedziele. Mogę jednak w imieniu naszych członków powiedzieć, że nie chcemy narzucać ludziom wyborów. To, czy ktoś idzie do sklepu w niedzielę, czy nie to jest jego wybór – przekonywał Robert Krzak.

– Gdyby konsumenci nie mieli potrzeby robienia zakupów w niedziele, sklepy nie byłyby otwierane. A ponieważ jest to problem dzielący ludzi mniej więcej na dwie równe części, podobnie zresztą jak pracowników handlu, którzy w 49 procentach opowiadają się za zakazem, a 42 procent jest przeciw, powinno się tę decyzję pozostawić samym klientom. Takie jest zdanie większości przedsiębiorców zrzeszonych w Forum Polskiego Handlu.

Zapraszamy do oglądania materiału wideo.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Juras 2 ponad rok temu

  Człowiek sam od kolorowej witryny nie odejdzie. A ci uzależnieni od zakupów czy łażenia po galeriach także, zwłaszcza szeroko pojęta młodzież. Wg mnie ludzie zdziwią się, ile mają wolnego czasu do dyspozycji, gdy handel w niedziele zostanie zakazany (nawet częściowo). I może zaczną ten czas spędzać bardziej produktywnie, z rodziną, na sporcie czy chociażby rozmowie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~PK 1 ponad rok temu

  W Kodeksie cywilnym można odmówić świadczenia jeśli termin przypada na niedzielę. Dlaczego nie rozciągnąć tego na świadczenie pracy? Dopuszczalne byłoby samozatrudnienie w niedzielę.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony