REKLAMAHELIO - Baner Główny - Popcorn (18-24.02.2019)
 Robert Krzak, wiceprezes Piotra i Pawła (fot. materiały prasowe)

Robert Krzak, wiceprezes Piotra i Pawła (fot. materiały prasowe)

W lipcu br. ma zakończyć się proces wyboru inwestora dla Piotra i Pawła - poinformował redakcję wiadomoscihandlowe.pl Robert Krzak, wiceprezes grupy.

REKLAMAMAGO - belka w artykułach - luty-marzec 2019

Jak zapewnia Robert Krzak, w maju sieć otrzymała kilka wiążących ofert. - Obecnie jesteśmy po ich analizie i w czerwcu będziemy prowadzić rozmowy dotyczące zamknięcia transakcji. Ze względu na przebieg procesu poszukiwania inwestora oraz ustalenia z zainteresowanymi stronami nie możemy poinformować, od kogo wpłynęły oferty - pisze Robert Krzak.

Według Głosu Wielkopolski najwyższą ofertę złożyło Jeronimo Martins, właściciel Biedronki. Oprócz tego najbliżej przejęcia było Auchan.

Jeden ze scenariuszy związanych z Piotrem i Pawłem wiązał się z procesem przejęcia firmy Bać-Pol. Według kilku źródeł, do których dotarła redakcja wiadomoscihandlowe.pl, jest nią zainteresowana południowoafrykańska firma Spar Group. Kilka z nich twierdzi, że elementem układanki może być również sieć Piotr i Paweł. Obie firmy łączy TFI Capital Partners - udziałowiec Bać-Polu i właściciel 100 proc. akcji Piotra i Pawła.

-  Decyzja o sprzedaży Bać-Polu musi zostać podjęta wspólnie - mówił w marcu br. w wywiadzie dla portalu wiadomoscihandlowe.pl Adam Chełchowski, prezes TFI Capital Partners. - Rodzina Baciów ma pakiet większościowy w głosach, ale nie może sprzedać pakietu kontrolnego, bo uprzywilejowanie głosów wygasa w przypadku sprzedaży poza rodzinę. Inwestorzy finansowi mają z kolei pakiet większościowy w akcjach - podkreślał Chełchowski. Zarazem dodał, że marka Spar "z pewnością ma potencjał, by jeszcze na [polskim] rynku namieszać".

Obecnie w ramach ogólnopolskiej sieci handlowej Piotr i Paweł, której historia sięga 1990 roku, działa 145 sklepów. Współtwórcami firmy są bracia Piotr Woś i Paweł Woś, którzy w ramach polskiej firmy rodzinnej z małego lokalnego sklepu w Poznaniu stworzyli jedną z większych sieci supermarketów.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 7

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony