REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-30.06.2020)

(mat. prasowe Starship Technologies)

Coraz więcej robotów "pracuje" w handlu - czytamy w "Rzeczpospolitej". Maszyny na razie wykorzystywane są do prostych prac, ale z czasem przejmować będą coraz więcej obowiązków pracowników.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

Dziennik zauważa, że największa sieć handlowa na świecie, amerykański Walmart, korzysta z robotów już w 50 swoich sklepach. Do ich obowiązków należy skanowanie etykiet, sprawdzanie poprawności oznaczeń na półkach, a także weryfikowanie stanów magazynowych. Zebrane w ten sposób dane roboty przekazują pracownikom.

Zdaniem Walmartu, roboty wykonują swoją pracę o 50 proc. efektywniej niż ludzie, przed którymi postawi się te same obowiązki.

Warto zauważyć, że Walmart wcale nie jest liderem w wykorzystywaniu robotów w sklepach. Niedawno firma Ahold Delhaize "zatrudniła" aż 500 robotów do wykonywania pracy w swoich sklepach Giant, Martin's i Stop&Shop działających w USA.

Roboty Ahold Delhaize jeżdżą po sali sprzedaży w sklepach w poszukiwaniu nieaktualnych cenówek oraz pustych półek. Innym zadaniem maszyn jest sprawdzanie stanu podłogi w poszukiwaniu plam i innych zabrudzeń oraz produktów, które spadły z regałów. W przypadku wykrycia nieprawidłowości, roboty za pomocą systemu głosowego wzywają na miejsce człowieka.

Roboty do "pracy" w sklepie lub dostarczania żywności do domów testowane są także m.in. przez sieci Auchan i Tesco.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 12

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 6
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~człowiek 1 ponad rok temuocena: 50% 

  nieprawda ,też wyślemy roboty na zakupy

  oceń komentarz
REKLAMA
do góry strony