REKLAMASMOLAR (GSK) - baner główny

(fot. ŁR)

Grzegorz Nowakowski, dyrektor Instytutu Polskie Pieczywo, twierdzi, że od wielu lat rokrocznie upada ok. 300 piekarni, a trend ten nie wyhamowuje – czytamy w Pulsie Biznesu.

Jak podaje Puls Biznesu, branży piekarniczej biją na alarm, choć oficjalne dane nie potwierdzają ich trudnej sytuacji finansowej. Z Rejestru Dłużników Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor (BIG) oraz Biura Informacji Kredytowej wynika, że, odsetek firm prowadzących działalność piekarniczą, które mają płatności opóźnione powyżej 60 dni i na kwotę co najmniej 500 zł wobec kontrahentów i banków, wynosi 5,8 proc. - informuje "Puls Biznesu".

Jak podkreśla Halina Kochalska, rzecznik prasowy BIG, ten wynik to jedynie 0,5 pkt. więcej niż średnia dla wszystkich branż. "Piekarzy jednak nie przekonują te statystyki" – czytamy.

Więcej w „Pulsie Biznesu”

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

  • 1
    BARDZO PRZYDATNY
  • 0
    PRZYDATNY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony
"