REKLAMAPszczółka - Baner Główny - Pychałki (maj 2018)
-Każdy z nas ma prawo do tego, żeby w sklepie czy w urzędzie płacić kartą lub telefonem - stwierdził wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński

-Każdy z nas ma prawo do tego, żeby w sklepie czy w urzędzie płacić kartą lub telefonem - stwierdził wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński (Fot. MInisterstwo Rozwoju)

Brak opłat za terminal płatniczy oraz zwolnienie z prowizji za akceptowanie kart – tak fundacja Polska Bezgotówkowa będzie zachęcać detalistów do przyjmowania opłat bezgotówkowo – czytamy w „Gazecie Wyborczej”.

REKLAMAKORAL - belka w artykułach - Bracia Koral (Smaki dzieciństwa) - maj 2018

Do programu będą mogli przystąpić ci detaliści, którzy przez co najmniej ok przed jego startem nie mieli podpisanej umowy z agentem rozliczeniowym na akceptację kart. Ci, którzy zdecydują się na mobilny terminal, nawet po upływie roku nie będą musieli za niego płacić, ponieważ urządzenie stanie się ich własnością – będą płacić wyłącznie prowizje od transakcji, których wysokość będzie ustalona przy podpisaniu umowy.

„Gazeta Wyborcza” podaje, że w ciągu trzech lat fundusz Polska Bezgotówkowa zostanie zasilony kwotą 600 mln zł na rozwój sieci płatności bezgotówkowych, z czego połowę wyłożą organizacje płatnicze takie jak Mastercard czy Visa.

Według Roberta Łaniewskiego, prezesa Fundacji Rozwoju Bezgotówkowego, dzięki programowi w ciągu najbliższych trzech lat liczba terminali akceptujących płatności bezgotówkowe może się podwoić. Dziś w naszym kraju jest 530 000 terminali (w jednym punkcie może być ich kilka).

Czytaj więcej w "Gazecie Wyborczej".

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (3)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~lechu 3 8 miesięcy temu

  Jak terminale to TopCard, przejechałem się już na aż 3 firmach!!! Jak na razie tylko TopCard nie zrobił mnie w bambuko

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~AdamAdaś 2 8 miesięcy temu

  Ooo, zgadzam się ze zdaniem KatMar. Chyba jedyna uczcniwa firma z terminalami. Korzystam z nich już jakiś czas i jestem pozytywnie zaskoczony :) Przy wyborze zwracałem uwagę głownie na prowizje i długość trwania umowy i tutaj się na nich nie zawiodłem :) Do tego poczytałem, że bezawaryjni co jest w 100% prawdą.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~KatMar 1 8 miesięcy temu

  Fajna sprawa, w końcu państwo coś robi dla obywateli W sumie jak ja korzystam z moich terminali Top Cardu to i tak płacę bardzo niewiele. Dla tych co płacą za dużo: na prawdę polecam Top Card. Są tani, bezawaryjni, łatwi w kontakcie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony
"