REKLAMAKongres SŁODYCZE I PRZEKĄSKI 2017 - duży banner
-Każdy z nas ma prawo do tego, żeby w sklepie czy w urzędzie płacić kartą lub telefonem - stwierdził wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński

-Każdy z nas ma prawo do tego, żeby w sklepie czy w urzędzie płacić kartą lub telefonem - stwierdził wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński (Fot. MInisterstwo Rozwoju)

Brak opłat za terminal płatniczy oraz zwolnienie z prowizji za akceptowanie kart – tak fundacja Polska Bezgotówkowa będzie zachęcać detalistów do przyjmowania opłat bezgotówkowo – czytamy w „Gazecie Wyborczej”.

Do programu będą mogli przystąpić ci detaliści, którzy przez co najmniej ok przed jego startem nie mieli podpisanej umowy z agentem rozliczeniowym na akceptację kart. Ci, którzy zdecydują się na mobilny terminal, nawet po upływie roku nie będą musieli za niego płacić, ponieważ urządzenie stanie się ich własnością – będą płacić wyłącznie prowizje od transakcji, których wysokość będzie ustalona przy podpisaniu umowy.

„Gazeta Wyborcza” podaje, że w ciągu trzech lat fundusz Polska Bezgotówkowa zostanie zasilony kwotą 600 mln zł na rozwój sieci płatności bezgotówkowych, z czego połowę wyłożą organizacje płatnicze takie jak Mastercard czy Visa.

Według Roberta Łaniewskiego, prezesa Fundacji Rozwoju Bezgotówkowego, dzięki programowi w ciągu najbliższych trzech lat liczba terminali akceptujących płatności bezgotówkowe może się podwoić. Dziś w naszym kraju jest 530 000 terminali (w jednym punkcie może być ich kilka).

Czytaj więcej w "Gazecie Wyborczej".

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony
"