REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)
Rosja może wprowadzić embargo na import mięsnej i mlecznej produkcji z Polski – poinformował PAP, cytując Aleksieja Aleksiejenko, przedstawiciela rosyjskiej Federalnej Służby Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego.
REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Według cytowanego, rosyjskiego urzędnika, tylko w ciągu ostatniego tygodnia ze strony polskich dostawców wychwycono trzy naruszenia, które zakwalifikowano jako „oszustwo na dużą skalę” - m.in. wwożenie jako swojej produkcji wyrobów z zakładów w innych państwach lub ze zmienionymi etykietkami, co zdaniem Aleksiejenki podważa zaufanie do całego systemu certyfikacji polskiej żywności. O sprawie został już powiadomiony ambasadorem RP w Moskwie, ponadto odbyły się rozmowy zastępcy szefa zarządu Federalnej Służby Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego z polskim głównym lekarzem weterynarii. Strona polska potraktowała zarzuty bardzo poważnie i prowadzi już wnikliwe dochodzenie, o którego rezultatach powiadomi stronę rosyjską.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony