REKLAMAKORAL - Baner Główny - Rożek Duo (19-24.05.2019)
Rosja cofnęła tymczasowe ograniczenie na import drobiu z Polski i innych krajów unijnych

Rosja cofnęła tymczasowe ograniczenie na import drobiu z Polski i innych krajów unijnych (fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Rosyjski Rossielchoznadzor, czyli Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego cofnęła ograniczenia na wwóz mięsa drobiowego z 15 krajów unijnych, w tym z Polski.

REKLAMAKongres Rynku FMCG - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2019)

Jak informuje Retail.ru, taka decyzja została podjęta w związku z tym, że minęło zagrożenie przerzucenia na rynek rosyjski drobiu zarażonego wirusem ptasiej grypy. Było to tymczasowe embargo nałożone na eksporterów ze strony Rosji. Przypomnijmy, że pod koniec ub.r. o ogniskach ptasiej grypy informowały m.in. władze Bułgarii.

„Biorąc pod uwagę dobrą sytuację w tym zakresie w Austrii, Wielkiej Brytanii, Grecji, Niemczech, Holandii, Polsce, Chorwacji i innych krajach, ograniczenia na wwóz mięsa drobiowego z tych krajów zostaje cofnięte z dniem 19 lutego 2019 roku” – podał Rossielchoznadzor.

Biuro prasowe Federalnej Służby Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego w Rosji dodało, że obowiązujące do tej pory ograniczenie miało charakter techniczny. Nie było częścią rozszerzonego embarga na produkty spożywcze, które w ubiegłym tygodniu zaproponowała wprowadzić Rosyjska Służba Celna.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony