REKLAMAHELIO - Baner Główny - MASY (14-20.10.2019)
Władimir Putin nałożył sankcje na większość krajów z wyjątkiem afrykańskich

Władimir Putin nałożył sankcje na większość krajów z wyjątkiem afrykańskich (fot. wikimedia, lic. CC/The Russian Presidential Press and Information Office)

Władimir Putin podpisał w poniedziałek dekret przedłużający embargo na produkty żywnościowe z UE, USA i wielu innych krajów do 31 grudnia 2020 roku. Embargo nie dotyczy jedynie towarów pochodzących z Afryki.

REKLAMA

Rosja wprowadziła embargo w 2014 roku, w ramach kontrsankcji, kiedy po aneksji Krymu i agresji na wschodzie Ukrainy sankcje nałożyła na nią Unia. W czwartek przywódcy państw UE na szczycie w Brukseli jednomyślnie zdecydowali o przedłużeniu na kolejne sześć miesięcy sankcji gospodarczych wobec Rosji. Ich zniesienie UE uzależniała od realizacji porozumień mińskich. Termin ich realizacji minął pod koniec 2015 roku, jednak Rosja do dziś ich nie respektuje.

Rosja po raz pierwszy wprowadziła kontrsankcje w sierpniu 2014 roku. Dotyczą one zakazu importu owoców, warzyw, mięsa, drobiu, ryb, mleka i nabiału z USA, UE, Australii, Kanady i Norwegii. Następnie lista krajów objętych embargiem została poszerzona także o Albanię, Czarnogórę, Islandię i Liechtenstein. Dziś sankcje dotyczące eksportu towarów – głównie żywności – do Rosji nie dotyczą jedynie krajów Afryki.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ŻywieBY 1 3 miesiące temu

  Jeśli mowa o przedłużeniu Ukazu nr 420 Prezydenta FR, to w spis państw objętych embargiem wchodzą USA, państwa UE (28 państw), Kanada, Australia, Norwegia, Ukraina, Albania, Czarnogóra, Islandia i Liechtenstein. Razem jest to 36 państw. W ONZ mamy łącznie 193 państwa, więc stwierdzenie, że Rosja nałożyła embargo na wszystkie kraje, jest nieco na wyrost. Zwłaszcza że nie wszystkie 157 państw leży w Afryce.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony