REKLAMAEuroShop_banner główny_styczeń/luty 2020

(fot. archiwum)

Magnit, jedna z największych rosyjskich sieci detalicznych zmieniła sposób dostaw produktów świeżych do sklepów. Sprzedaż produktów wzrosła dzięki temu o ponad 5 proc.

REKLAMA

Jak poinformowała firma, spółka podzieliła lokalizacje sklepów na trzy regiony. Do pierwszego należą punktu handlowe leżące w odległości do 100 kilometrów od centrów logistycznych. Sklepy, które działają dalej znajdują się w drugiej strefie.

Z kolei placówki handlowe zlokalizowane w północnych regionach kraju zostały zakwalifikowane do trzeciej strefy geograficznej. Do tej ostatniej strefy, produkty świeże – warzywa, owoce, nabiał i mięso będą dostarczana tak samo, jak dotychczas za pomocą dużych samochodów dostawczych. Zmieni się natomiast sposób dostawy do pierwszej i drugiej strefy.

W pierwszej strefie geograficznej produkty, których z datą ważności do 15 dni będą dostarczane do sklepów osobno do godziny 14:00. Dzięki temu, będą one na sklepowej półce wcześniej, przed szczytem zakupowym. W ten sposób ich „długość życia” zwiększy się o 1-2 dni.

Z kolei do sklepów znajdujących się w drugiej strefie geograficznej produkty świeże będą dostarczane z cross-dockingowych platform, czyli magazynów kompaktowych znajdujących się między centrami przeładunkowymi a sklepami Magnit.

Spółka już uruchomiła testy związane z nowym konceptem logistycznym. W ten sposób projekt „Świeżość” działa obecnie w pierwszej strefie geograficznej w Wołgogradzie i Penzie w 100 sklepach. Pilotaż trwa kilka miesięcy. W tym czasie wzrost sprzedaży świeżych produktów wyniósł 5,5 proc., zaś straty wynikające z niesprzedanej żywności spadły o 1 proc.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony