REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-30.06.2020)

Analitycy Ipopema Securities uważają, że największym wyzwaniem dla Grupy Eurocash będzie przeniesienie kosztów związanych z podwyżką płacy minimalnej. W ich ocenie, w krótkim terminie trwające procesy restrukturyzacji zarówno w handlu detalicznym jak i hurtowym powinny przynieść ok. 100 mln zł oszczędności, które częściowo zrównoważą obciążenia wynikające ze wzrostu płacy minimalnej.

REKLAMANutrend - ISODRINX - belka w artykułach (28.05 - 02.06.2020)

(Grupa Eurocash)

Jednak w dłuższej perspektywie nie widzą innych źródeł poprawy, które wystarczą do utrzymania przynajmniej płaskich marż. W rezultacie spodziewają się, że wskaźniki rentowności Eurocash spadną przy CAGR zysku netto na lata 2018-2021 w wysokości -11 proc.

Eksperci oczekują, że wyniki spółek detalicznych w nadchodzących kwartałach będą w dalszym ciągu wspierane korzystnym otoczeniem makroekonomicznym (wciąż rosnące wynagrodzenia wspierane rządowymi programami socjalnymi, rekordowo niska stopa bezrobocia). Jako główne czynniki ryzyka dla spółek detalicznych analitycy wskazują planowany wzrost płacy minimalnej oraz wprowadzenie podatku od sprzedaży detalicznej.

W związku z rosnącymi kosztami analitycy Ipopema Securities zakładają, że spółki detaliczne będą poszukiwać rozwiązań mających na celu poprawę efektywności operacyjnej, a co za tym idzie oszczędności.

Analitycy w raporcie z 10 grudnia obniżyli rekomendację dla Eurocashu do "sprzedaj" z "kupuj", Wartość godziwą akcji Eurocash zmniejszyli do 18,4 zł z 23,3 zł poprzednio.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Half Page (kwiecień - maj 2020)
do góry strony