REKLAMAMARKET ROKU 2019 - Baner Główny (styczeń 2019)

(By Darekm135 - Praca własna, [CC BY-SA 3.0])

Haitong Bank w raporcie z 14 maja (godz. 8:21) rozpoczyna wydawanie rekomendacji dla Wawelu od SPRZEDAJ i ceny docelowej akcji w wysokości 910,0 PLN, co daje 12-procentowy potencjał spadkowy. Analitycy banku uważają, że w najbliższych latach rosnące ceny kakao odbiją się na rentowności tej spółki.

REKLAMAKongres Mięsny 2019 - belka w artykułach (styczeń 2019)

Dodatkowo, ogłoszona przez Wawel ekspansja na rynek żelków może jeszcze obniżyć rentowność, ponieważ nowe produkty będą sprzedawane z niższą marżą. Dlatego analitycy Haitong Bank zakładają spadek marży brutto w latach 2018/2019 odpowiednio do 40,2/39,8 proc.

– Przeniesienie produkcji Wawelu do nowej fabryki, może oznaczać oszczędności dla spółki po stronie kosztów ogólnych i administracyjnych (SG&A), które mogą częściowo złagodzić wpływ negatywnych czynników. W związku z tym oczekujemy, że marża EBITDA spółki w latach 2018/2019 wyniesie odpowiednio 19,4/19,2 proc. Wawel jest obecnie wyceniany według wskaźnika P/E na lata 2018/2019 na podobnym poziomie, jak jego międzynarodowi konkurenci. Jednak Wawel powinien być wyceniany z dyskontem, ponieważ jego działalność skoncentrowana jest na rynku lokalnym – uważa Krzysztof Kawa, analityk, Haitong Bank.

– Na koniec pierwszego kwartału 2018 r. Wawel miał 100,8 mln PLN w gotówce i jej ekwiwalentach. Haitong Bank zakłada, że decyzja o sprzedaży udziałów w Josef Manner & Co oznacza, że przejęcie tej spółki nie dojdzie do skutku. Należe jednak założyć, że firma utrzyma mocną pozycję gotówkową, by móc szybko reagować na pojawiające się możliwości rynkowe. Ponadto Wawel powinien zwiększyć wartość dywidendy na akcję z 20 PLN w 2017 r. do 25 PLN w latach 2018/2019 – prognozuje Konrad Księżopolski, Szef Działu Analiz, Haitong Bank.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony