REKLAMAEuroShop_banner główny_styczeń/luty 2020

(materiały prasowe)

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego ceny towarów i usług konsumpcyjnych w listopadzie 2019 r. w porównaniu z analo­gicznym miesiącem ub. roku wzrosły o 2,6 proc. (przy wzroście cen usług – o 5,3 proc. i towarów – o 1,7 proc.).

REKLAMA

W stosunku do poprzedniego miesiąca ceny towarów i usług wzrosły o 0,1 proc. (przy wzroście cen towarów – o 0,2 proc. i utrzymujących się na tym samym poziomie cenach usług).

W listopadzie br. w porównaniu z poprzednim miesiącem największy wpływ na wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem miały wyższe ceny żywności (o 0,4 proc.), w zakresie mieszkania (o 0,1 proc.), rekreacji i kultury (o 0,4 proc.) oraz napojów alkoholowych i wyrobów tytoniowych (o 0,4 proc.), które podwyższyły wskaźnik odpowiednio o 0,09 p. proc. i po 0,03 p. proc.

Niższe ceny w zakresie transportu (o 0,6 proc.) oraz odzieży i obuwia (o 0,2 proc.) obniżyły ten wskaźnik odpowiednio o 0,06 p. proc. i 0,01 p. proc.

W porównaniu z miesiącem analogicznym poprzedniego roku wyższe ceny żywności (o 7,0 proc.), w zakresie mieszkania (o 1,6 proc.) oraz restauracji i hoteli (o 5,3 proc.) pod­wyższyły wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych odpowiednio o 1,56 p. proc., 0,40 p. proc. i 0,33 p. proc.

Niższe ceny z w zakresie transportu (o 3,4 proc.) oraz odzieży i obuwia (o 1,8 proc.) obniżyły ten wskaźnik odpowiednio o 0,36 p. proc. i 0,09 p. proc.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony