REKLAMAHELIO - Baner Główny - MASY (11-17.11.2019)

(fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne)

Według danych GUS, w bieżącym miesiącu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w handlu hurtowym kształtuje się na poziomie plus 7,2 (przed miesiącem plus 5,1). Poprawę koniunktury sygnalizuje 16,8 proc. badanych przedsiębiorstw, pogorszenie – 9,6 proc. (miesiąc wcześniej odpowiednio 15,7 proc. i 10,6 proc.). Pozostałe podmioty uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

REKLAMAStoisko mięsne - belka w artykuła (14.11.-31.12.2019)

Diagnozy sprzedaży są bardziej optymistyczne od zgłaszanych przed miesiącem; utrzymują się pozytywne prognozy w tym zakresie. Bieżąca sytuacja finansowa oceniana jest nieznacznie korzystnie, po raz pierwszy od listopada ub.r.; odpowiednie przewidywania są optymistyczne, lepsze od formułowanych w lipcu.

Stan zapasów towarów jest ciągle uznawany przez przedsiębiorców za nadmierny. W związku z utrzymującymi się prognozami sprzedaży, wzrost zamówień towarów u dostawców może być podobny do oczekiwanego miesiąc wcześniej.

Zatrudnienie może być nieznacznie zwiększone, w nieco większym stopniu niż planowano w lipcu. Przedsiębiorcy oczekują, że ceny towarów będą rosnąć w tempie zbliżonym do zapowiadanego w ubiegłym miesiącu.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony