REKLAMARC Foods - baner główny - grudzień 2018

(fot. pixabay.com)

Chociaż coraz częściej słyszy się o tym, że świadomość Polaków w zakresie zdrowego odżywiania bardzo wzrosła, to o popycie i wynikach produkcji wciąż decyduje cena. Przy drogim maśle Polacy przeprosili się z margaryną i miksami do smarowania – czytamy w „Pulsie Biznesu”.

REKLAMAPszczółka - Belka w artykułach - Fantazje (09-12.12.2018)

Jeszcze rok temu sprzedaż masła w Polsce utrzymywała się w trendzie rosnącym. Według ekspertów, wynikało to z rosnącej zamożności i świadomości konsumentów, którzy wybierali lepsze tłuszcze. Jak informuje „Puls Biznesu”, teraz sytuacja się zmieniła. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że kolejny miesiąc produkcja margaryny i produktów do smarowania notuje około 40-procentowy wzrost.

Paweł Wyrzykowski, ekspert banku BGŻ BNP Paribas przypomina na łamach „Pulsu Biznesu”, że ostatnie lata były czasem niskiej produkcji margaryny i innych niż masło tłuszczy. Wiązało się to z jednej strony z cenami masła, które były na tyle konkurencyjne, że zachęcały konsumentów i przetwórców spożywczych do sięgania po ten właśnie produkt, a z drugiej strony z trendami prozdrowotnymi.

Więcej w "Pulsie Biznesu"

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony