REKLAMAMLEKOVITA - Baner Główny - 100 lat Niepodległości (wrzesień 2018)
Wózki sklepowe z lupami dla starszych klientów

Wózki sklepowe z lupami dla starszych klientów (materiały prasowe, Rossmann)

Wózki do robienia zakupów w niektórych niemieckich Rossmannach są wyposażone w szkło powiększające, które może być pomocne osobom słabiej widzącym. Idealnie sprawdzają się do odczytywania etykiet, na których skład produktu zwykle zapisany jest drobnym drukiem.

REKLAMAFBK 2018 - belka w artykułach - (sierpień-wrzesień 2018)

Klienci coraz częściej wnikliwie studiują etykiety przed zakupem produktów. Ci słabiej widzący maja nie lada problem, gdyż składy zwykle zapisane są dość drobnym drukiem. W niektórych niemieckich Rossmannach nie muszą już do tej czynności wyciągać okularów do czytania. Wózki sklepowe wyposażono w nich w szkła powiększające.

–  Lupy nie są jeszcze obecne we wszystkich naszych drogeriach w Niemczech, których jest 2060. Jednak każdy nowy punkty sprzedaży, a także przebudowywane drogerie są automatycznie wyposażane w wózki ze szkłem powiększającym – powiedział dla „Wiadomości Kosmetycznych” Josef Lange, rzecznik prasowy Rossmann GmbH.

Wyjaśnił, że planując zastosowanie tego rozwiązania w drogeriach, sieć bierze przy tym pod uwagę specyficzne uwarunkowania danej lokalizacji, np. to, czy w pobliżu znajduje się dom spokojnej starości.

W średniej perspektywie czasowej Rossmann planuje, że ponad połowa jego niemieckich drogerii będzie wyposażona w wózki z lupami. – Mamy sygnały, zwłaszcza od starszych klientów, że to rozwiązanie bardzo im się podoba – zdradził nam Josef Lange. Według jego słów szkła powiększające sprawdzają się, gdyż opakowania produktów stają się coraz bardziej kompaktowe, a ważne informacje, takie jak skład produktu drukowane są bardzo małą czcionką.

– Pozytywny oddźwięk ze strony klientów Rossmanna sprawił, że na rynku słychać już głosy, że do wprowadzenia wózków ze zintegrowanym szkłem powiększającym szykują się także inne sieci spoza branży drogeryjnej – podsumował Josef Lange.

Natomiast w Polsce, choć po kilkudziesięciu drogeriach Rossmanna również jeżdżą wózki sklepowe zamiast koszyków, nie będą one na razie wyposażone w lupy. – W Polsce na razie o tym nie myślimy – poinformował Jakub Jankowski z działu rzecznika prasowego Rossmann Polska.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 15

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 11
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ola 1 2 miesiące temu

  Dobrze byłoby, gdyby był również przydatny dla zarządu Rossman w Polsce. Polski klient nie jest gorszy od niemieckiego i też chciałby mieć komfort mogąc przeczytać etykietę na produkcie w Rossmanie. Litery są za małe,żeby je odczytać nawet w okularach.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony