REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020

Rosyjski Fundusz Inwestycji Bezpośrednich (RDIF) i niemiecki hurtownik Metro Cash & Carry ogłosiły utworzenie wspólnego projektu typu joint venture mającego na celu dalszy rozwój sieci sklepów franczyzowych Fasol.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020
Sklep sieci Fasol

Sklep sieci Fasol (materiały prasowe)

RDIF i Metro Cash & Carry chcą skoncentrować się finansowaniu rozwoju niezależnych przedsiębiorców, którzy będą otwierać małych i średnie sklepy detaliczne. Oczekuje się, że na pierwszym etapie działalności spółki otwartych zostanie ponad 300 punktów sprzedaży detalicznej z możliwością dodatkowego finansowania w przyszłości.

- Utworzenie joint venture w ramach rozwoju franczyzy Fasol ma na celu między innymi osiągnięcie celów określonych w projekcie „Małe i średnie przedsiębiorstwa oraz wsparcie dla indywidualnych przedsiębiorców ”. Sieć Fasol koncentruje się na modernizacji koncepcji handlu, a także na zapewnieniu przedsiębiorcom korzystniejszych warunków w porównaniu do tradycyjnych instrumentów finansowych – mówi Kirill Dmitriev, CEO Rosyjskiego Funduszu Inwestycji Bezpośrednich.

Należąca do niemieckiego koncernu Metro sieć Fasol liczy obecnie ponad 1360 sklepów i działa na rynku rosyjskim od 2014 r. Dotychczas niemiecki operator otwierał ponad 100 sklepów miesięcznie.

Koncept osiedlowych sklepów Fasol to odpowiednik polskiego Odido. Dla porównania, w Polsce w ramach tej sieci działa ponad 2 tys. sklepów.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony