REKLAMAKORAL - GRAND Exotic - Baner Główny (11-31.03.2020)

PRAWO I FINANSE

 

24 października 2018, 09:34

Polskie firmy z sektora mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw najczęściej regulują wydatki służbowe za pomocą tradycyjnego przelewu, popularną formą jest też gotówka – wynika z przeprowadzonego na zlecenie Diners Club Polska badania „Obrót bezgotówkowy w MŚP".

REKLAMA

(Fot. Pixabay)

Wyniki badania, które przytacza serwis biznes.interia.pl, wskazują, że tradycyjny przelew wykorzystuje 60,5 proc. ankietowanych przedsiębiorców z sektora MŚP, co druga firma płaci gotówką, zaś 15 proc. posługuje się służbową kartą płatniczą.

Udział gotówki zależy od wielkości firmy – najczęściej (58 proc. przypadków) korzystają z niej mikro przedsiębiorstwa, które zatrudniają do 9 pracowników oraz małe firmy, które zatrudniają do 49 osób (43,5 proc. wskazań). W przypadku średnich przedsiębiorstw, gotówki używa około 20 proc.

Karty kredytowe są postrzegane przez przedsiębiorców z omawianego sektora jako wygodne i pożyteczne, np. ułatwiają rozliczanie służbowych wydatków, wśród zalet jest też wymieniany długi okres bezodsetkowy, który daje firmom dostęp do darmowego finansowania.

Więcej na temat badania „Obrót bezgotówkowy w MŚP” można znaleźć w serwisie biznes.interia.pl.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMARetail FMCG Congress - Half Page - marzec-kwiecień 2020
do góry strony