REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-30.06.2020)

PRAWO I FINANSE

rynek pracy i pracownicy

 

24 października 2017, 13:15

ekspedientka

ekspedientka (fot. Pixabay CC0)

Główny Urząd Statystyczny i Eurostat zaprezentowały dane, pokazujące różnice między kobietami i mężczyznami w Europie. Wynika z nich chociażby to, że w przypadku Polski różnica w zarobkach między przedstawicielami obu płci jest sporo mniejsza niż w całej Unii Europejskiej.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

O sprawie napisał superbiz.se.pl. Z danych wynika, że panie zarabiają średnio o 7,7 proc. gorzej niż panowie. W przypadku całej wspólnoty średnia jest wyższa i wynosi 16,3 proc. W Estonii ten wskaźnik wynosi 26,9 proc., w Czechach 22,5 proc., Niemczech 22 proc., a w Austrii 21,7 proc. oraz w Wielkiej Brytanii 20,8 proc.

Podobnie wygląda sytuacja w przypadku zajmowania kierowniczych stanowisk. Co prawda więcej takich stanowisk zajmują mężczyźni (59 proc.) niż kobiety (41 proc.), ale w przypadku całej Unii Europejskiej ten wskaźnik wynosi odpowiednio 67 i 33 proc.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 3
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony