REKLAMAVOG - baner główny 2018

LOGISTYKA DLA HANDLU

 

4 grudnia 2017, 13:08

Według raportu „Urban Logistics” firmy doradczej Cushman & Wakefield, ze względu na dynamiczny rozwój sektora e-commerce, w najbliższych latach znacząco wzrośnie zapotrzebowanie na powierzchnie logistyczne w największych miastach europejskich. W Warszawie popyt na tego typu powierzchnie może wzrosnąć nawet o 90% – z obecnych 43000 mkw. do 82000 mkw. w 2021 roku.

REKLAMAMAURENT (EVEROAD) - belka w artykułach - I etap - (10-25.12.2018)

Pojawienie się nowego subrynku miejskich nieruchomości logistycznych jest konsekwencją dynamicznego wzrostu sprzedaży online i związaną z nią usługą ostatniej mili. Według prognoz wolumen dostaw do klientów w Europie wzrośnie do 2021 roku o 69%. Z tego względu duże miasta w Europie powinny odpowiednio przygotować się do obsługi rosnącej liczby dostarczanych przesyłek.

W przyszłości sklepy internetowe i firmy dostarczające przesyłki będą zmuszone korzystać z powierzchni logistycznych w miastach, aby spełniać rosnące oczekiwania klientów w zakresie szybkości i niezawodności dostaw. Jednocześnie będą dążyły do redukcji kosztów ze względu na coraz wyższe stawki czynszu, a także rosnące ceny dostaw przesyłek.

W odpowiedzi na to wyzwanie firmy wprowadzają nowe koncepty logistyczne. Jednym z nich jest City Link, należący do Sepia Investment Management. Projekty City Link to wielofunkcyjne parki biznesu oferujące elastyczne powierzchnie wystawienniczo-handlowe połączone z modułami magazynowymi i biurowymi. Powierzchnie City Link pozwalają na zaprojektowanie sklepów, showroom’ów, punktów obsługi klienta, magazynów i biur. Pierwsze planowane projekty znajdą się w Warszawie (przy Al. Krakowskiej), Wrocławiu i Katowicach. Wszystkie będą charakteryzowały się doskonałą lokalizacją i dobrym skomunikowaniem z centrum miasta.

Popyt na nowoczesną powierzchnię logistyczną i produkcyjną w Polsce utrzymuje się na wysokim poziomie. Nowy format, który wprowadzamy na rynek to odpowiedź na to zapotrzebowanie. Potencjalnymi najemcami City Link są uczestnicy szeroko rozumianego rynku e-commerce, zarówno sklepy internetowe, jak i dostawcy usług w tej dziedzinie. Najemcy z branży wyposażenia wnętrz i budowlanej, firmy łączące funkcję biurową czy magazynową z laboratoryjną (R&D), branża IT i technologiczna oraz segment AGD, a nawet motoryzacyjny – mówi Artur Braniec, dyrektor ds. inwestycji i najmu w Sepia IM.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony