REKLAMAATLANTA POLAND (BAKAL - Konkurs) - Baner Główny (czerwiec 2018)

(mat. prasowe)

W okresie od 2010 do 2017 r. spółka Ruch SA odnotowała blisko 600 mln zł straty. W tym samym okresie firma wypłaciła zarządowi łącznie ok. 80 mln zł wynagrodzeń. Prezes Igor Chalupec do niedawna zarabiał 350 tys. zł miesięcznie, a dodatkowo jego spółka Icentis w latach 2010-2016 otrzymała od Ruchu 34,5 mln zł za „usługi zarządzania” – alarmuje „Super Express”.

REKLAMAROS-SWEET (MORESO - ORZESZKI) - Baner Główny (24-30.06.2019

Z relacji Tomasza Jóźwika, redaktora naczelnego PAP Biznes wynika, że zarząd, który w 2010 r. przyszedł do spółki wraz z jej prywatyzacją, finansował bieżącą działalność z wyprzedaży nieruchomości, a gdy ta możliwość się skończyła, w firmie zabrakło pieniędzy – czytamy w „Super Expressie”.

„SE” relacjonuje także za „DGP”, że spółka płaciła za usługi zarządzania firmie Icentis, należącej do prezesa Ruchu Igora Chalupca – w latach 2010-2016 zapłacone przez Ruch faktury opiewały łącznie na kwotę 34,5 mln zł. Na opłacenie tych usług oraz na wynagrodzenia dla zarządu Ruch wydawał rocznie ok. 10 mln zł, a w rekordowym 2015 r. aż 12 mln zł. Jednocześnie firma nie płaciła wydawcom za gazety i jest im winna wielomilionowe kwoty, co niektóre mniejsze wydawnictwa może doprowadzić do bankructwa.

Mimo faktycznego bankructwa Ruchu prezes Chlupec do niedawna pobierał pensję w wysokości 350 tys. zł miesięcznie. „Super Express” zapytał Chalupca o przyczyny katastrofy finansowej Ruchu oraz o gigantyczne wynagrodzenie, jakie pobierał mimo tego. W odpowiedzi rzecznik spółki Joanna Dzwonkowska poinformowała gazetę, że Ruch jest obecnie w procesie przyśpieszonego postępowania układowego i z tego względu, a także z uwagi na fakt, że trwają rozmowy z wydawcami w sprawie zawarcia układu częściowego, spółka nie komentuje swojej obecnej sytuacji finansowej.

Przypomnijmy, że 7 września br. Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, X Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych przychylił się do wniosku zarządu Ruch S.A. i otworzył wobec Spółki przyspieszone postępowanie układowe („PPU”) w celu zawarcia układu częściowego obejmującego wyłącznie największych wydawców, posiadających wierzytelności w wysokości co najmniej 1 mln zł.

Tym samym – jak wskazuje zarząd Ruch-u - złożone w ubiegłym miesiącu wnioski spółek z Grupy ZPR Media o otwarcie postępowania sanacyjnego i ogłoszenie upadłości spółki nie będą obecnie rozpatrywane.


 

Czytaj więcej na stronie se.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 6

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~adam943 2 9 miesięcy temuocena: 100% 

  w USA za takie zarządzanie dają 20 lat

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mole 1 9 miesięcy temu

  Wy komuchy nie rozumiecie że Zarząd musi wincyj zarabiać bo ponosi ryzyko?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony