REKLAMANaturio_banner główny_styczeń 2020

(Ruch SA)

Spółka Ruch nie zniknie z polskiego rynku dystrybucyjnego i ma szansę pozyskać inwestora. To efekt głosowania wierzycieli spółki Ruch, którzy w większości zaakceptowali przyjęcie pozycji układowych zaproponowanych przez zarząd firmy.

REKLAMA

15 kwietnia odbyło się zgromadzenie wierzycieli Ruchu, którzy zaakceptowali przedstawione przez władze spółki propozycje umorzenia części wierzytelności. To otwiera drzwi do odbudowy pozycji firmy dzięki wsparciu inwestora, którym ma być PKN Orlen.

- Układ oznacza otwartą drogę do uratowania sieci, że Ruch nie zniknie z polskiego rynku handlowego. Pozwoli także pozyskać inwestora, dzięki któremu firma będzie mogła się utrzymać i rozwijać – mówi Wojciech Paczyński, rzecznik prasowy spółki Ruch.

Daniel Obajtek, prezes Orlenu, podkreślił, że przyjęcie propozycji układowych przez wierzycieli Ruch-u, to „bardzo ważny krok w kierunku restrukturyzacji i dalszego rozwoju tej spółki”.

Przypomnijmy, że o przyszłości Ruchu decydowały w dwóch głosowaniach, dwie grupy wierzycieli. PPU1 to grupa 25 największych wierzycieli Ruchu, którym spółka jest winna po co najmniej milion zł, a w sumie jest to 143 mln zł. Druga grupa, czyli PPU2 to mniejsi wierzyciele, wobec których firma ma długi powyżej 100 tys. zł. W ich przypadku firma zalega na kwotę 19 mln zł.

Wierzyciele objęci PPU1 zgodzili się na umorzenie 85 proc. wierzytelności, natomiast w PPU2 umorzeniu podlegać ma 50 proc. wierzytelności.

Postanowienia układów zawartych w przyśpieszonym postępowaniu układowym Spółki podlegają zatwierdzeniu przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, X Wydział Gospodarczy ds. upadłościowych i restrukturyzacyjnych.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu Alior Bank, PKN Orlen i PZU zawarły porozumienie w sprawie warunków transakcji dotyczącej przejęcia spółki Ruch. Porozumienie zakładało, że bank przejmie 100 proc. akcji Ruchu, a następnie sprzeda je PKN Orlen.

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ TAKŻE:

PKN Orlen ustalił z Alior Bankiem i PZU warunki przejęcia spółki Ruch

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony