REKLAMAKongres Mięsny 2019 - Baner Główny (styczeń - luty 2019)
Biedronka szuka pracowników nawet na ulicy

Biedronka szuka pracowników nawet na ulicy (fot. materiały własne)

Sieć Biedronka kończy prace nad projektem o nazwie Polecam Biedronkę - ustalił portal wiadomoscihandlowe.pl. Ma to być nowa odpowiedź dyskontowej sieci na coraz trudniejszą sytuacją na rynku pracowniczym. W ramach projektu, osoby zatrudnione w Biedronce za polecenie nowego pracownika będą mogły liczyć na nagrodę w wysokości 1 tys. zł brutto.

REKLAMAKongres Mięsny 2019 - belka w artykułach (styczeń 2019)

Z naszych informacji wynika, że prace nad akcją Polecam Biedronkę trwają już od co najmniej kilku tygodni. Pierwotnie start projektu planowany był na 1 czerwca, jednak sieć przesunęła ten termin na późniejszy. Ostatecznie Polecam Biedronkę ruszy w lipcu.

W pierwszym okresie akcja zostanie ograniczona terytorialnie do Warszawy, gdzie Biedronka i inne sieci handlowe mają największe problemy ze znalezieniem rąk do pracy. Jeśli projekt okaże się sukcesem, najprawdopodobniej zostanie wdrożony w innych dużych polskich miastach.

- Nasz program uruchomimy początkowo w Warszawie. Jeśli się powiedzie, co będzie można ocenić po upływie ok. 6-9 miesięcy, planujemy rozszerzyć go na inne miasta. Liczymy na aktywny udział naszych pracowników i dużą liczbę poleceń - usłyszeliśmy w biurze prasowym Jeronimo Martins Polska.

Start akcji Polecam Biedronkę zbiega się w czasie z początkiem wakacji. To okres, w którym pracownicy zwykle mają zaplanowane urlopy i choć sklepy odwiedzane są przez mniejszą liczbę klientów (którzy także wyjeżdżają na wczasy), braki kadrowe w wielu sklepach widoczne są gołym okiem. Szczególne problemy sieci handlowe mają z obsadzeniem stanowisk kasjerskich w sklepach zlokalizowanych w miejscowościach turystycznych. Biedronka i inne firmy próbują sobie z tym radzić, proponując pracownikom przenosiny z miasta do miasta na okres kilku tygodni.

Jak udało się nam ustalić, osoby, które polecą nowych pracowników Biedronce w ramach nowej akcji, będą mogły liczyć na jednorazową nagrodę w wysokości 1 tys. zł brutto. Aby otrzymać premię, nowa osoba będzie musiała przepracować w dyskontowej sieci co najmniej rok. Jeśli zatrudniona będzie krócej, premia będzie niższa. Pierwsza transza wypłacona zostanie po miesiącu.

Z naszych informacji wynika, że premię od Biedronki otrzymać będzie można tylko za polecenie osoby na stanowisko sprzedawcy-kasjera. Jak sama nazwa projektu wskazuje, akcja obejmować będzie jedynie sieć Biedronka, bez drogerii Hebe (również należących do portugalskiego Jeronimo Martins).

- Zdecydowaliśmy się na realizację takiego programu, ponieważ chcemy, aby nasi pracownicy czuli się odpowiedzialni za budowanie zespołu i mieli wpływ na to, z kim pracują. Wierzymy, że są oni naszymi najlepszymi ambasadorami i są wiarygodni dla potencjalnych kandydatów - usłyszeliśmy w biurze prasowym firmy. - Zaangażowanie pracowników w rekrutację należy obecnie do najlepszych praktyk rekrutacyjnych stosowanych na świecie. Coraz więcej polskich firm z różnych branż również wprowadza systemy poleceń pracowniczych - dodało biuro prasowe JMP.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 33

 • 24
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 5
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (5)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Monia39 5 9 miesięcy temuocena: 100% 

  Wysłałam sms i nikt sie nie odezwał.wiecna czymto polega?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~L ozo 4 ponad rok temu

  pewnie olaf, kasę wyślą Ci razem z wypłata

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~syfilis 3 ponad rok temuocena: 100% 

  Dramat Polski w obozie trwa.Utrzymujmy dalej obcy kapitał będzie się nam lepiej żyło hehehehe co za jebnięty kraj.Dramat trwa.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do Olaffa 2 ponad rok temu

  @olaff - chyba nie.

  oceń komentarz
 • ~Olaff 1 ponad rok temuocena: 100% 

  A czy jak ktoś nie jest pracownikiem Biedronki, to też może polecać znajomych?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony