REKLAMAFord - Banner Główny

(fot. mat. prasowe)

Warszawskie centrum handlowe Blue City będzie pierwszym miejscem, w którym pojawi się sklep "nowej" sieci Spar - wynika z informacji, do których dotarł portal wiadomoscihandlowe.pl. W tym momencie rozpoczynają się prace koncepcyjne nad nową przemianą Piotra i Pawła.

REKLAMAStoisko mięsne - belka w artykuła (14.11.-31.12.2019)

W sklepie sieci Piotr i Paweł pracują już przedstawiciele Spar Group, którzy przygotowują projekt nowego Spara. Z naszych informacji wynika, że sklep będzie działał pod szyldem Spar (a nie np. Eurospar czy Interspar).

Do otwarcia sklepu jeszcze daleka droga. Zanim to nastąpi, zarówno Piotr i Paweł jak i Spar Group muszą uzyskać wszystkie niezbędne zgody, w tym pozytywną decyzję od polskiego UOKiK. Aby nie tracić czasu, rozpoczęto jednak przygotowania do transformacji pierwszego sklepu.

Przypomnijmy, 26 kwietnia przedstawiciele sieci Piotr i Paweł oraz Spar Group podpisali list intencyjny w sprawie wejścia inwestora do firmy Piotr i Paweł. Transakcja polega na powstaniu nowej spółki (według naszych informacji będzie się nazywała Wasz Sklep Spar), w której udziały obejmie firma Spar Group z RPA oraz Capital Partners (czyli obecny właściciel 100 proc. udziałów w grupie Piotr i Paweł). Spółki nie zdradziły, w jaki sposób zostaną podzielone akcje w nowej firmie, ale z nieoficjalnych źródeł wiemy, że Spar Group będzie większościowym udziałowcem.

Tajemnicza jest także kwota samej transakcji (choć wiemy już, że jest "niezerowa"). Ponadto nie wiadomo, jaką kwotą nowy inwestor dokapitalizuje spółkę. Aby transakcja mogła zostać domknięta, niezbędna będzie zgoda UOKiK-u.

Decyzja o rozpoczęciu przygotowań do uruchomienia "nowej" sieci jest interesująca także z punktu widzenia sporu prawnego, który toczy się między Spar Group, Spar International a Spar Polska - czyli dotychczasowego właściciela wyłącznej licencji do używania nazwy "Spar" w Polsce. Przypomnijmy, Spar International (centrala Spara) utrzymuje, że wypowiedziała w lutym Bać-Polowi (a konkretniej spółce Spar Polska) umowę na korzystanie ze znaku Spar. Z kolei Spar Polska twierdzi, że umowa licencyjna wciąż obowiązuje, bowiem „nie zaistniały żadne okoliczności” uprawniające do jej rozwiązania przez Spar International. Sprawa toczy się już przed holenderskim sądem.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 85

 • 54
  BARDZO PRZYDATNY
 • 11
  PRZYDATNY
 • 8
  OBOJĘTNY
 • 12
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (5)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Yuppie 5 6 miesięcy temuocena: 28% 

  Hehe...to do Blue City juz nikt na zakupy spozywcze nie przyjedzie, bo to wieksza Zabka. Marnir...

  oceń komentarz
 • ~Pl 4 6 miesięcy temuocena: 25% 

  W Angli tez jeden z droszych sklepow. Nie kupuje tam

  oceń komentarz
 • ~Marek 3 6 miesięcy temuocena: 40% 

  Spar nie ma żadnej polityki cenowej na Polskę będzie to taki PIP tylko z mniejszym asortymentem innym logo i właścicielem z RPA!!! Oczywiście jak będzie bo te informacje to narazie pod publiczkę głównie dla dostawców i wynajmujących żeby nie mieli ciśnienia na przeterminowane płatności a znowu jest ich hoho

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Abb 2 6 miesięcy temuocena: 50% 

  A co z franczyzobiorcami? Mus pod Spar?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ola 1 6 miesięcy temuocena: 27% 

  Spar najdrozszy sklep w Holandii. Przykladowo puszka coli kosztuje w innych sklepach 0.69€ w sparze 1.50€ jesli taka tendencje cenowa beda chcieli wdrozyc w Polsce to i tak kazdy pojdzie do innego sklepu...

  oceń komentarz
REKLAMA
do góry strony