REKLAMADziugas_banner główny_12.05. - 10.06.

HoReCa - rynek gastronomiczny

 

4 grudnia 2019, 11:39

Fundacja Alberta Schweitzera, wraz ze swoimi koalicjantami z globalnej koalicji Open Wing Alliance, wzywa sieć restauracji szybkiej obsługi Subway do podwyższenia standardów związanych z dobrostanem kurczaków, których mięso sieć zamawia do swoich lokali. 4 grudnia rusza europejska kampania koalicji, z petycją oraz licznymi protestami. 20 organizacji z 13 krajów podjęło się przekonania kanapkowego giganta i walczy o prawa cierpiących zwierząt.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)
Fragment ulotki Fundacji Alberta Schweitzera

Fragment ulotki Fundacji Alberta Schweitzera (mat. prasowe)

Zdaniem aktywistów, sieć restauracji szybkiej obsługi Subway skrywa mroczną tajemnicę i zamawia do swoich lokali kurczaki pochodzące z jednej z najokrutniejszych hodowli brojlerów. Kurczaki, których sieć używa w swoich kanapkach. wrapach oraz sałatkach, żyją w koszmarnych warunkach i umierają w męczarniach.

– Subway szczyci się stosowaniem wysokich standardów etycznych i działania zgodnie z filozofią zrównoważonego rozwoju. Niestety, fakty temu przeczą: kurczaki, które Subway serwuje w swoich kanapkach, wrapach oraz sałatkach, pochodzą z przemysłowej hodowli brojlerów, jednej z najokrutniejszych na świecie. Dlatego wraz z koalicjantami będziemy nakłaniać Subwaya do zmiany postawy. Firma konsekwentnie unika rozmów na temat dobrostanu kurcząt, a my nie możemy godzić się na cierpienie milionów tych zwierząt – mówi Karolina Skowron, dyrektorka Fundacji Alberta Schweitzera.

„Przerost masy ciała uniemożliwiający poruszanie się, zniekształcenia oraz odparzenia kończyn, życie w ciągłym stłoczeniu, wysokie stężenie amoniaku w powietrzu, choroby oczu oraz układu oddechowego, regularne awarie systemu wentylacji, okrutny i pełen nieprawidłowości proces uśmiercania – tak wyglądają standardy panujące w większości hodowli przemysłowych brojlerów – kurcząt hodowanych na mięso.” – alarmują obrońcy praw zwierząt.

W celu zredukowania największych problemów związanych z okrutnym chowem brojlerów, Fundacja Alberta Schweitzera oraz ponad 30 innych organizacji prozwierzęcych sformułowało kryteria tzw. Europejskiego porozumienia ws. kurcząt. Ponad 200 firm ze Stanów Zjednoczonych oraz Europy już dołączyło do porozumienia oraz wdrożyło poprawę warunków w chowie brojlerów i/lub zmieniło swoich dostawców.

„Sieć Subway od ponad dwóch lat unika wydania konkretnego oświadczenia w sprawie podniesienia dobrostanu kurcząt oraz dołączenia do Europejskiego Porozumienia, pomimo, iż placówki sieci w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie podniosły swoje etyczne standardy.” – czytamy w petycji.

Do europejskiego porozumienia ws. kurcząt brane są pod uwagę takie kryteria, jak: przestrzeń, czystość powietrza, lepsza wentylacja, odpowiednie oświetlenie, skuteczne ogłuszanie przed ubojem. Porozumienie kładzie także nacisk na zakaz stosowania paszociągów, przez które kurczaki, pod koniec całego cyklu tuczu, nie są w stanie się poruszać.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony