REKLAMADESIGNATURE - baner główny 17-20.10

(fot. pixabay.com)

Średnia kara za nielegalne zatrudnianie cudzoziemców i łamanie ich praw pracowniczych to 1347 zł. Na razie Inspekcja Pracy wystawiła grzywny o wartości blisko 600 tys. zł – informuje money.pl.

REKLAMATOTA - belka w artykule (17-27.10.2019)

Od kilku lat liczba skarg trafiających do Państwowej Inspekcji Pracy od obcokrajowców rośnie. Przekłada się to na liczbę kontroli, ale nie na wysokość kar. Te są tak niskie, że dla finansów przedsiębiorstw z reguły nie znaczą nic.

Jak wynika z informacji money.pl, w ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku inspektorzy przeprowadzili ponad 3 tys. kontroli - właśnie pod kątem legalności zatrudnienia cudzoziemców. W sumie kontrolerzy zapukali do blisko 3,5 tys. firm, do części zatem nawet dwa razy.

Okazało się, że w co trzecim podmiocie stwierdzono naruszenia przepisów dotyczących powierzania pracy cudzoziemcom. Problemy z przepisami miało blisko 37 proc. przedsiębiorstw.

Więcej na money.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony