REKLAMAKORAL - Bracia Koral - Rożek - Baner Główny (od 29.05.2020 )

PRZEMYSŁ I PRODUCENCI

Ryby i konserwy

 

15 października 2019, 14:18

Ryby

Ryby

Unijni ministrowie do spraw rybołówstwa porozumieli się w sprawie limitów połowów i rekompensat dla rybaków w przyszłym roku. Ryby mogą jednak podrożeć.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

O sprawie informuje portal polskieradio.pl. Dyskusja na ten temat toczyła się przez kilkanaście godzin w Luksemburgu. Sprawą mocno zainteresowani byli polscy rybacy, gdyż na wschodnim Bałtyku, gdzie łowią oni najczęściej, w przyszłym roku będzie obowiązywał zakaz połowy dorsza. Dopuszczalne będą tylko przyłowy, przy okazji połowów innych gatunków ryb. Wprowadzono też okres ochronny (maj-sierpień). To spowoduje ogromne straty dla polskich rybaków, ale sytuacje mają poprawić rekompensaty.

Limity zwiększono też w przypadku akwenów na zachodnim Bałtyku. Tam połów dorszy będzie ograniczony o 68 proc. w stosunku do tegorocznych kwot, a śledzi aż o 71 proc. Na obszarze centralnym limit połowu śledzi będzie niższy o 10 proc. Producenci ryb przewidują, że zwiększenie limitów spowoduje wzrost cen poszczególnych ryb i może przełożyć się na spadek konsumpcji. Limity wprowadzono w celu ochrony rybostanu w Morzu Batyckim.  

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony