REKLAMASegafredo Selezione - banner główny (30.03-05.04)

(fot. P. Montes/Unsplash)

Wartość rynku gastronomicznego w Polsce w 2019 r. wyniosła 36,6 mld zł - wynika z badania GfK cytowanego przez "Rzeczpospolitą". Oznacza to, że rynek ten podwoił się w dwie dekady.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

W tym czasie gwałtownie wzrosła także liczba placówek gastronomicznych. W 2020 r. działało ich około 43 tys., a obecnie jest to już więcej niż 76,5 tys. Większość z nich to lokale typu fast-food (15 tys.) lub punkty sezonowe (14,9 tys.), a kolejne miejsca zajmują: bary (11,8 tys.), restauracje (10,8 tys.), puby (9,8 tys.), kawiarnie (6,7 tys.), restauracje hotelowe (2 tys.) oraz kluby i dyskoteki (1,3 tys.).

Przeciętny Polak w 2010 r. odwiedził dwa lokale gastronomiczne. W 2019 r. na mieszkańca naszego kraju przypadło natomiast średnio 3,5 wizyty w tego typu placówkach.

Wzrostowi rynku gastronomicznego towarzyszy zwiększanie wartości rynku zamówień posiłków przez platformy internetowe. W minionym roku ten segment rynku warty był około 1,3 mld zł. Piotr Kruszyński, prezes PizzaPortal.pl szacuje, że w ciągu najbliższych pięć lat wartość rynku wzrośnie do 5,5 mld zł. Jego zdaniem Polacy będą wówczas zamawiać połowę jedzenia przez internet.

Czytaj więcej w "Rzeczpospolitej".

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Dorota Ż 1 2 miesiące temu

  W 2010 r. działało ich około 43 tys. - poprawcie proszę ten błąd

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony