REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)

HANDEL I DYSTRYBUCJA

handel za granicą

 

1 czerwca 2020, 08:08

(fot. Pixabay/CC0)

Jak prognozuje firma PMR w najnowszym raporcie, rynek handlu detalicznego odzieżą obuwiem w pięciu krajach z regionu Europy Środkowej (uwzględniając Czechy, Węgry, Bułgarię, Rumunię i Słowację, niestety bez Polski) zmaleje w tym roku o około 10 proc., głównie w związku z pandemią koronawirusa. Tym samym wzrost o 9,5 proc. z minionego roku (do 10,8 mld euro) zostanie całkowicie wymazany.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

We wszystkich krajach objętych analizą wartość rynkowa wzrosła w 2019 r. w walutach lokalnych, ale w bieżącym roku nastąpi spadek w całym regionie. Najwyższy wzrost (20% w ujęciu realnym) odnotowano w Rumunii, natomiast najniższy w Bułgarii, gdzie rynek wzrósł tylko o około 3%. PMR przewiduje, że tendencja wzrostowa powróci w regionie, w 2021 r., a kraje o najniższych dochodach rozporządzalnych per capita (Rumunia, Bułgaria) będą te o najwyższych wydatkach (Czechy, Słowacja).

Z raportu dowiadujemy się, że w przeliczeniu na jednego mieszkańca, czescy konsumenci wydali 260 euro na odzież i obuwie w 2019 r., najwięcej w krajach Europy Środkowej. Z drugiej strony, przeciętny bułgarski konsument wydał 122 euro, najmniej w regionie. Krajem o najwyższym udziale segmentu odzieżowego w całości rynku C&F są Czechy, a o najniższym Rumunia.

We wszystkich przeanalizowanych przez PMR krajach udział segmentu odzieżowego ma się zmienić do 2025 r. jedynie nieznacznie.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony