REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020

(fot. Pixabay.com)

Aż 72 proc. Polaków deklaruje spożywanie suplementów diety, a jeszcze więcej, bo 86 proc. uważa, że konsumowanie tych produktów jest korzystne. Co drugi Polak spożywa suplementy diety codziennie, ale zaledwie co czwarty uważa, że produkty są badane przed wejściem na rynek - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Rynek suplementów diety sukcesywnie rośnie. Jego wartość w 2018 r. wynosiła już 5,4 mld zł. Dla porównania, wartość całego rynku farmaceutycznego (sprzedaż apteczna) szacowana jest na 33,9 mld zł.

Jak podaje "DGP", w Polsce działają 223 wytwórnie suplementów diety oraz 737 hurtownie suplementów diety. Z roku na rok przybywa tak jednych, jak i drugich. Dwa lata temu na rynku funkcjonowały 202 wytwórnie i 676 hurtowni, a dekadę temu jedynie 109 wytwórni i 396 hurtowni.

Suplementy diety najczęściej przyjmowane są przez osoby w wieku 62-74 lata, a najrzadziej przez Polaków między 18 a 44 rokiem życia. Jednak nawet w ostatniej wymienionej grupie odsetek spożycia wynosi niemal 30 proc.

Źródło: "Dziennik Gazeta Prawna".

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWH Market Spółdzielnie_Halfpage_czerwiec-lipiec 2020
do góry strony