REKLAMAPOLOmarket - baner główny (21.02.-22.03.2020)
Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki (fot. materiały prasowe)

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział podczas wizyty w zakładach Agros Nova, należących do Grupy Maspex, że rząd zamierza podnieść do 2 mln euro limit obrotów uprawniających do podatku ryczałtowego – informuje Interia.

REKLAMANutrend - Belka w artykułach - Baner nr 1 (28.01 - 29.02.2020)

Spotkanie premiera Morawieckiego m.in. z Krzysztofem Pawińskim, prezesem Maspexu, miało miejsce we wtorek, w zakładzie przetwórstwa owocowo-warzywnego Agros Nova w województwie łódzkim. W jego trakcie rozmawiano m.in. o usprawnieniu kontaktów pomiędzy fiskusem a przedsiębiorcami.

Podczas wizyty Morawiecki zapowiedział, że rząd zwiększy poziom obrotów, do którego firmy będą mogły płacić zryczałtowany podatek, którego stawka jest zróżnicowana dla poszczególnych branż i wynosi od 2, przez 3, 5 i 8,5 proc. "Są też branże, które są bardzo rentowne i wtedy ryczałt jest trochę wyższy – wyjaśnił premier, cytowany przez portal Interia.

Szef rządu poinformował, że pułap obrotów, uprawniających do ryczałtu, zostanie wkrótce podniesiony z obecnych 250 tys. euro do miliona euro, a w przyszłości – według zamiarów rządu – do dwóch milionów.

Źródło: interia.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMABCC - Half Page
do góry strony