REKLAMAATLANTA POLAND (BAKAL - Konkurs) - Baner Główny (czerwiec 2018)

PRAWO I FINANSE

prawo i finanse w handlu

 

11 października 2018, 13:55

pieniądze

pieniądze (fot. Pixabay CC0)

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, rząd planuje powołać instytucję, która będzie przeznaczała środki na zakup akcji spółek przez Skarb Państwa. Ma być dotowana z pieniędzy państwowych spółek.

REKLAMABIG InfoMonitor_belka w artykułach

W uzasadnieniu, które przytacza PAP napisano, że przychodami Funduszu będą wpłaty z zysku jednoosobowych spółek Skarbu Państwa, wpłaty środków finansowych w wysokości odpowiadającej 30 proc. każdej wypłaconej dywidendy, a także zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy, z akcji należących do Skarbu Państwa, środki z tytułu zwrotu pomocy publicznej lub wsparcia niebędącego pomocą publiczną, udzielonych przedsiębiorcom z Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorców oraz dotacje celowe z budżetu państwa.

Zebranie środki mają być przeznaczane na wykup akcji prywatnych firm przez Skarb Państwa. Kancelaria Premiera szacuje, że nowa instytucja może liczyć na ok. 1,4 mld zł z tytułu dywidend.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony