REKLAMAKORAL - Bracia Koral - Rożek - Baner Główny (od 29.05.2020 )
[Zdjęcie ilustracyjne]

[Zdjęcie ilustracyjne] (fot. mat. prasowe Sphinx)

W ramach kolejnego pakietu działań antykryzysowych rząd zamierza dać konsumentom prawo do zawieszenia spłaty kredytu na okres do 3 miesięcy, bez naliczania odsetek i innych opłat. Wakacje kredytowe obejmą tylko jeden kredyt i będą dostępne dla gospodarstw domowych, w których przynajmniej jeden ze współmałżonków stracił część dochodów po 13 marca 2020 r. – informuje portal forsal.pl

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

W ramach przyjętego w środę projektu ustawy, której celem jest obrona polskich firm, miejsc pracy, kredytobiorców i samorządów, rząd chce dać niektórym konsumentom prawo do zawieszenia na okres do 3 miesięcy spłaty kredytu, bez naliczania odsetek i innych opłat. Gospodarstwa domowe najbardziej dotknięte ekonomicznymi skutkami pandemii koronawirusa będą mogły łatwiej zbilansować bieżące wydatki z obniżonymi dochodami.

Jak wyjaśniła wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, cytowana przez forsal.pl, nowe przepisy dotyczyć będą tylko tych, którzy stracili pracę lub inne główne źródło dochodu po 13 marca b.r. O prawie ubiegania się o odroczenie spłat kredytu decydować mają kryteria obowiązujące przy postojowym – utrata 15 proc. lub 25 proc. dochodu – uzupełniła.

Minister Emilewicz wyjaśniła, że procedowane rozwiązania mają ułatwić przedsiębiorstwom zamrożonym w kwarantannie szybsze uruchomienie działalności. Zapewniła, że rząd pracuje nad kolejnymi projektami prorozwojowymi, które „mają dać drugi oddech firmom żeby działać w warunkach postcovidowych".

Czytaj więcej na stronie forsal.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony