REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020

(fot. Pixabay CC0)

Urzędnicy resortu pracy zastanawiają się nad wprowadzeniem zasiłku solidarnościowego oraz możliwości czasowego zawieszenia stosunku pracy. Minister Marlena Maląg przyznała na antenie Polskiego Radia, że trwają prace nad takim rozwiązaniem.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Marlena Maląg stwierdziła na antenie Polskiego Radia, że rząd rozważa możliwość podniesienia zasiłku dla bezrobotnych. Pod uwagę brane są także inne mechanizmy wsparcia, takie jak zasiłek solidarnościowy czy możliwość okresowego zawieszenia stosunku pracy, z perspektywą powrotu na zajmowane stanowisko.

Szefowa resortu pracy poinformowała, że od momentu wprowadzenia tarczy antykryzysowej złożono ponad 2,8 mln wniosków o pomoc i wypłacono ponad 5 mld zł. Przyznała, że szczególnym zainteresowaniem przedsiębiorców cieszą się mikropożyczki umarzalne.

Z danych ministerstwa wynika, że w kwietniu przybyło ok. 58 tys. bezrobotnych. Według szacunków resortu, jest ich łącznie 960 tys., a stopa bezrobocia wynosi obecnie 5,7 proc.

Źródło: polskieradio.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony