REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)

(materiały prasowe)

Już w przyszłym tygodniu przedstawiciele rządu mają rozmawiać ws. potencjalnego przejęcia pierwszej sieci sklepów - dowiedział się money.pl.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

O planach resortu poinformował Artur Soboń wiceszef resortu aktywów państwowych. Nie chciał zdradzić zbyt wielu szczegółów i terminów, ale z informacji money.pl wynika, że sprawa jest już zaawansowana.

Rząd chce przejmować mniejsze sieci spożywcze i stworzyć z nich dużą państwową spółkę. Resort aktywów już zabrał się do pracy. Już w przyszłym tygodniu mają się odbyć pierwsze spotkania na temat przejęć.

Przypomnijmy co kilka dni temu mówił mówił wiceminister uzasadniając powołanie takiego projektu. – Bylibyśmy obecni od pola do stołu – powiedział Artur Soboń i dodał, że sieć sklepów kontrolowana przez państwo uzupełniłaby, to nad czym pracuje teraz resort, czyli nad obecnością państwa na kilku rynkach w ramach przetwórstwa produktów rolno-spożywczych. Zdaniem wiceministra, byłoby to dobre rozwiązanie dla producentów rolnych, które na tym rynku działają.

– Nie sugeruję, że tak wielka branża o tak dużym eksporcie i pozycji w polskiej gospodarce, będzie branżą znacjonalizowaną. To jest nierealne i niepotrzebne, ale chcemy być tam obecni, gdzie jesteśmy w stanie zapewniać rentowność produkcji rolnikom w dłuższej perspektywie czasowej.

Artur Soboń powiedział, że MAP nie zbuduje organicznie takiej sieci sklepów. – Trzeba byłoby zastanowić się nad tym, co jest na rynku – stwierdził.

W instytucjonalny handel żywnością zaangażowały się wcześniej Lasy Państwowe. Sieć delikatesów „Dobre z Lasu”, która sprzedawała produkty z dziczyzny, nie otworzyła szumnie zapowiadanych sklepów. Działa tylko jeden sklep w Warszawie, bistro w warszawskim Wilanowie i sklep internetowy.

Minister Artur Soboń rozumie potrzebę budowania skali przy inwestycji w rozwój projektu resortu, bo zapytany o przejęcie jakiej wielkości sieci byłby zainteresowany – wielu lokalnych czy ogólnopolskiej odpowiedział, że w tym biznesie skala ma sens. – Jeśli miałoby to mieć znaczenie dla producentów rolnych, to skala musi być odpowiednia – zaznaczył wiceminister.

Więcej na money.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 8

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (5)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Darek 5 miesiąc temuocena: 50% 

  Co by tu jeszcze zalepsuć?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~h2o 4 miesiąc temuocena: 50% 

  ludzie, uszczypnijcie mnie!!! to musi być zły sen...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~JM 3 miesiąc temuocena: 100% 

  UOKiK już rozmawia od dłuższego czasu z Biedronką :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dokąd zmierzamy ? 2 miesiąc temuocena: 80% 

  GS--, PSS-y i PGR-y wracają...?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Znawca 1 miesiąc temuocena: 83% 

  No tak nie ma już gdzie obsadzać zasłużonych towarzyszy to trzeba stworzyć nowe miejsca dla prezesów dyrektorów itd.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony