REKLAMASUPPORT MEDIA - EUROCASH - Baner główny (maj -czerwiec )
We wtorek można spodziewać się zajęcia przez rząd stanowiska ws. handlu w niedziele

We wtorek można spodziewać się zajęcia przez rząd stanowiska ws. handlu w niedziele (fot. wiadomoscihandlowe.pl)

We wtorek 21 marca rząd zajmie się opinią do obywatelskiego projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele - wynika z porządku obrad Rady Ministrów.

REKLAMABinaria (eMIXIT) - Belka w artykułach_v.1

Przypomnijmy, 13 marca rzecznik rządu Rafał Bochenek stwierdził, iż rząd przyjmie stanowisko ws. handlu w niedziele w terminie "do dwóch tygodni maksymalnie". Wcześniej, 9 marca, projekt stanowiska w tej sprawie zaakceptowany został przez Komitet Stały Rady Ministrów.

- Stały Komitet Rady Ministrów przyjął stanowisko, rekomendował projekt Radzie Ministrów, w dniu 9 marca br. Obecnie tekst jest jeszcze opracowywany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Resort przygotowuje ostateczny dokument na Radę Ministrów - informowała nas Kancelaria Prezesa Rady Ministrów w minioną środę, 15 marca.

Czego należy spodziewać się w końcowym stanowisku rządu? Wiadomo, że Rada Ministrów poprze pomysł kontynuowania prac nad projektem oraz że nie zajmie jasnego stanowiska w sprawie tego, ile niedziel w miesiącu powinno zostać objętych zakazem handlu.

Wstępny projekt stanowiska rządu, przygotowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, ujawniliśmy na portalu wiadomoscihandlowe.pl już 1 lutego br. W aktualnej na tamten dzień wersji projektu (później swoje poprawki zgłaszać miały jeszcze resorty kierowane przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego, czyli Ministerstwo Rozwoju i Ministerstwo Finansów) znalazły się m.in takie sugestie, jak: etapowe prowadzanie zakazu handlu w niedziele, dłuższe vacatio legis, zmniejszenie kar za złamanie zakazu, delegowanie niektórych decyzji na poziom samorządów oraz rezygnacja z pomysłu objęcia ustawą podmiotów świadczących usługi na rzecz handlu.

Z projektem stanowiska rządu zapoznać można się pod tym linkiem.

Przypomnijmy, obywatelski projekt ustawy, pod którym podpisało się ponad 0,5 mln obywateli, trafił do Sejmu pod koniec września 2016 r. Na początku października odbyło się jego pierwsze czytanie, jednak od tamtej pory prace stoją w miejscu. Wciąż nie zebrała się sejmowa podkomisja, która ma rozpatrzyć projekt. Jej przewodniczący, poseł PiS (a dawniej działacz związkowy) Jan Mosiński stwierdził w lutym br., że prace podkomisji "nie mają sensu", dopóki nie jest znane ostateczne stanowisko rządu w sprawie handlu w niedziele.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 7

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (4)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Brunetka 4 ponad rok temu

  No niby ylko krowa nie zmienia poglądów, ale szkoda że Jarkowi się zmieniły na gorsze. 10 at temu był jeszcze przeciwko

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~sobolewski 3 ponad rok temu

  dopiszmy jeszcze paragraf, ze jak sklep zamkniety w niedzielę to ich właściciele muszą robic zakupy w innych sklepach

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nizikowski 2 ponad rok temu

  czego się doczekałem, że solidarność podzieli sklepiki według własnego widzimi się! brak zasadnych kryteriów !

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~polski sklepik 1 ponad rok temuocena: 0% 

  po co przepychac cos jak gdzie indziej się nie sprawdziło? Wegrzy już wycofali ten zakaz, a my co swoje? Tak?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony